Nowe drzewa przy Muzeum na placu Defilad

• Nowe drzewa przy Muzeum na placu Defilad

Fot. Marta Ejsmont

11 wysokich drzew, zielonych przez większość roku glediczji trójcierniowych, osłoni pasaż, który powstanie pomiędzy Muzeum a planowanym budynkiem TR Warszawa. Zacienione forum wraz z parterem MSN-u stanowić będą przyszłe miejsca spotkań mieszkanek i mieszkańców stolicy, tam też realizowane będą towarzyszące wystawom działania kulturalne.

Pierwszą glediczję trójcierniową posadzono przy MSN-ie ponad rok temu. Drzewo przyjęło się dobrze, więc, zgodnie z planem i projektem budowy, w przestrzeni pomiędzy Muzeum a przyszłym TR Warszawa, rozpoczęło się sadzenie kolejnych dziesięciu.

To właśnie zielone forum i bezpośrednio połączony z nim parter nowej siedziby MSN-u, obejmujący między innymi audytorium, sale edukacyjne, księgarnię oraz kawiarnię, zostały zaplanowane jako miejsca otwarte i dostępne, których przestrzenią Muzeum będzie dzielić się z mieszkankami i mieszkańcami Warszawy a także zapraszanymi do współpracy instytucjami kultury. Podobne gościnne wydarzenia, łączące różne dziedziny sztuki, od samego początku istnienia MSN-u, realizowane są równolegle z wystawami prac artystek i artystów.

Nowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zostanie otwarta jesienią 2024 roku.

Zobacz film zapowiadający otwarcie nowej siedzimy MSN-u.