Do 5 sierpnia trwa nabór do projektu REMIKS
Sztuka społeczności w instytucjach wsparcia społecznego

• Do 5 sierpnia trwa nabór do projektu REMIKS

Ruszył nabór do darmowego udziału w projekcie „Remiks – Sztuka społeczności w instytucjach wsparcia społecznego”.

Projekt będzie prowadzony przez Martę Żakowską (Instytut Badań Przestrzeni Publicznej, Magazyn Miasta) w Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym nr 4 w Warszawie. W przedsięwzięciu może wziąć udział dwanaścioro doświadczonych i niedoświadczonych artystów i animatorów kultury.

Projekt składać się będzie z dwóch etapów. W pierwszym z nich (w siedzibie Muzeum, pod koniec sierpnia i we wrześniu, co tydzień popołudniami bądź w weekendy - dokładne terminy ustalone zostaną z wybranymi uczestnikami projektu) uczestnicy rozwiną wiedzę dotyczącą sztuki społeczności, community art i sztuki zaangażowanej społecznie tworzonej z grupami zagrożonymi wykluczeniem społecznym i w instytucjach wsparcia społecznego.

Podczas spotkań stworzone zostaną koncepcje autorskich projektów artystycznych i kulturalnych przeznaczonych do realizacji ze społecznością Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 4. W drugim etapie uczestnicy realizować będą stworzone w Muzeum Sztuki Nowoczesnej koncepcje z wychowankami MOW nr 4, we współpracy z kadrą ośrodka, w tym psychologami (w terminie od października do grudnia 2014 roku, tu także terminy zostaną ustalone z uczestnikami projektu).

Na ten adres można też kierować pytania i wątpliwości.

Zakwalifikowani uczestnicy programu zostaną wyłonieni do 10 sierpnia 2014.