Spacery architektoniczne
WARSZAWA W BUDOWIE 13

• kolaż zdjęć pokazujących różne ściany zbudowane z cegły

zdjęcia i projekt: Marta Ejsmont

Cykl spacerów architektonicznych jest częścią 13. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE „Jak robić szkołę?” i powstał we współpracy z Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy.

W czasie wydarzeń poznamy od podszewki projekty szkół – tych historycznych i współczesnych. O tradycji projektowania placówek oświaty opowie historyk i krytyk architektury Grzegorz Piątek, autor książki „Najlepsze miasto świata” oraz Paweł Brylski, współkurator tegorocznej edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

Obejrzymy najlepsze szkoły, które powstały w Warszawie w 2020 roku, a oprowadzą nas po nich ich twórczynie i twórcy. Wszystkie obiekty, które zobaczymy w ramach cyklu zostały zauważone, wyróżnione lub trafiły do finału konkursu Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Wyróżnia je wysoka jakość projektów, zastosowanych rozwiązań proekologicznych oraz wielki szacunek dla miejsca, w których powstały – szkoły te świetnie wpisują się w istniejącą zabudowę i zieleń.

Terminy spacerów: 5, 12, 19, 26 września, 2, 17, 24, 31 października, 7 listopada.