Filmowe lato w mieście
Przygody z Filmoteką

• Filmowe lato w mieście

Daniel Rycharski, Michał Zawada, kadr z filmu „Legenda Kineform”, 2012

W wakacje Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza grupy zorganizowane do nowej lokalizacji – Muzeum nad Wisłą!

W ramach Lata w Mieście proponujemy zajęcia warsztatowe pod szyldem przygody z Filmoteką Muzeum. Wyjątkowo spotkania nie będą poświęcone żadnej wystawie.

Zajęcia składają się z trzech elementów:

• wspólnego oglądania krótkometrażowych filmów, wybranych scen lub fragmentów (w zależności o tematu i filmu) w salce edukacyjnej w Muzeum.
  • dyskusji po obejrzeniu filmu (lub przed – jako wprowadzenie lub rozwinięcie tematu spotkania)
  • działań warsztatowych (plastycznych/kreatywnych) na świeżym powietrzu (w otoczeniu Muzeum, zieleni i brzegu Wisły)

Praca z filmem artystycznym i eksperymentalnym choć pozornie wymagająca, może stać się świetnym punktem wyjścia do rozważań nad uniwersalnymi pytaniami o sztukę – jej powinności, charakter, granice czy twórcę – jego założeń i środków wyrazu.

Filmoteka to zbiór blisko 700 filmów, które dotyczą różnorodnych tematów. Wśród nich pojawią się niezwykłe historie odważnych, rozmarzonych, pracowitych lub zmartwionych artystów. Ponadto nie zabraknie wątków przyrodniczych, społecznych, komunikacyjnych i historycznych.

Propozycja tematyczna zajęć dla dzieci do pobrania.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne!

Jak dojechać?

Linie autobusowe: 105, 118, 127 – przystanek Biblioteka Uniwersytecka