Wszystko od razu | Urodzinowa niedziela
Osiemnastka MSN-u

  • Wszystko od razu | Urodzinowa niedziela

    projekt: OKI OKI studio

Zapraszamy na niedzielne świętowanie osiemnastki MSN-u – u stóp Pałacu Kultury i Nauki z widokiem na nową siedzibę Muzeum.

 

Niedziela upłynie przy muzyce i śniadaniu przygotowanym przez Społeczny Dom Kultury „Słonecznik” i kolektyw ГALAS – projekt charytatywny założony w Warszawie przez kolektyw osób z Ukrainy, przybliżający osobom z Warszawy ukraińską kulturę tradycyjną i współczesną, a także organizujący wsparcie charytatywne dla Ukrainy.

Artysta Paweł Althamer i Grupa Nowolipie zaproszą młodszą i starszą publiczność do wspólnego tworzenia w ramach Kongresu Rysowników/czek. Skupimy się wokół dużego stołu ustawionego na placu i hasła „Urodziny Muzeum”. Alicja Nauman oprowadzi publiczność po okolicy placu Defilad podczas performatywnego spaceru. Będzie też można poznać Towarzystwo Przyjaciół MSN i zaopatrzyć się w limitowane edycje prac współczesnych artystów oraz gadżety. Popołudnie rozpocznie natomiast rozmowa o historii MSN-u i książce Wszystko od razu, której wydanie zbiega się z urodzinami Muzeum. Hanna Rydlewska do wspomnień zaprosi dyrektorkę MSN-u Joannę Mytkowską, niegdysiejszego wicedyrektora instytucji Marcela Andino Veleza oraz autora książki Wszystko od razu Stacha Szabłowskiego. No i oczywiście publiczność. Urodzinowy tort dla MSN-u przygotuje Karolina Konopka – artystka zajmująca się rzeźbą, malarstwem i cukiernictwem.

Wszystkie wydarzenia niedzielnych obchodów 18. urodzin MSN będą tłumaczone na PJM. 


 

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem wydarzenia.
 

Podziękowania


Za pomoc w organizacji 18. urodzin MSN Muzeum pragnie szczególnie podziękować: wszystkim zaangażowanym osobom, społecznościom Muzeum i wokół Muzeum, miastu stołecznemu Warszawie, partnerowi wydarzenia – STUDIO teatrgalerii, barowiStudio, Pałacowi Kultury i Nauki w Warszawie, generalnemu wykonawcy docelowej siedziby MSN-u, firmie Warbud SA. Sponsorem wideo instalacji jest EY, Mecenas Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Generalnym Wykonawcą budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jest Warbud S.A. Za projekt budynku odpowiada pracownia architektoniczna Thomas Phifer and Partners z Nowego Jorku oraz pracownia APA Wojciechowski Sp. z o.o. Projektantem konstrukcji i instalacji dla obiektu jest BuroHappold Engineering. Funkcję inżyniera kontraktu pełni konsorcjum Ecm Group Polska Sp. z o.o. i Portico Project Management Sp. z o.o. Opiekę prawną w zakresie inwestycyjnym dla MSN świadczy kancelaria KKLW Kurzyński Łyszyk Wierzbicki Sp. K.

*Tłumaczenia PJM realizowane w ramach programu „Kultura bez barier".
 


11:00–13:00 charytatywne śniadanie „Słonecznika” i kolektywu Galas (przestrzeń podcieni teatru oraz przed sceną na placu) z muzyką:

Djs
11:00–12:00 Richie Beige
12:00–13:00 Jacek Sienkiewicz
14:00–15:00 Dtekk

11:30–13:30 międzypokoleniowy Kongres Rysowników z Pawłem Althamerem i Grupą Nowolipie

12:00–13:30 Palimpsest w ruchu - spacer performatywny po Placu Defilad z Alką Nauman

13:00–14:00 zapowiedź książki o historii MSN-u Wszystko od razu. Pierwsze 18 lat MSN (spotkanie autorskie na scenie)

14:00–14:30 tort urodzinowy


 

Richie Beige to kijowska DJ-ka mieszkająca w Warszawie. Posiadając unikalne brzmienie, swoimi setami DJ-skimi zabiera Cię w przygodę z wyważoną mieszanką surowego, hipnotycznego, szybkiego techno ze szczyptą trance’u, czasami electro i innych, niesklasyfikowanych gatunków. Richie występowała w różnych miejscach w Europie, takich jak Jasna 1, B90, Crackhouse, Wyspa Tamka, Projekt LAB, Das Werk, Refuge Worldwide, 20ft Radio i inne. Richie jest rezydentką Shum.Rave ze Słowiańsku w Ukrainie i kuratorką muzyczną ГАLAS – serii wydarzeń społecznościowych i charytatywnych w Warszawie, Polska.

Jacek Sienkiewicz to jeden z pionierów i najważniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej ostatnich dwóch dekad. Zaczynając od wczesnych brzmień acid i rave, a w ostatnich latach skłaniając się ku zaawansowanym, dźwiękowym eksperymentom, jest autorem kilku albumów i ponad 50 winylowych singli, których zawartość rozpięta jest pomiędzy typowo imprezowymi techno produkcjami, a abstrakcyjnymi ambientowymi impresjami. Zawsze kroczący swoją drogą, rozwija swoje unikalne, charakterystyczne brzmienie poza dominującymi trendami. Od 1999 prowadzi swoją wytwórnię Recognition, za pośrednictwem której odkrywa i promuje nietuzinkowych polskich artystów. Jacek jest również autorem wielu wydawnictw i remiksów wydanych nakładem innych europejskich wytwórni, współpracował także z wieloma uznanymi artystami - jak Ricardo Villalobos, Max Loderbauer czy Atom TM.


Dtekk (Jędrzej Dondziło) to DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury i okazjonalny radiowec. Białostoczanin z krwi i kości. Pomysłodawca, koordynator i dyrektor programowy Up To Date Festival. Współzałożyciel i booker klubu FOMO. Współtwórca kolektywu i wytwórni płytowej Technosoul. Inicjator hasła Pozdro Techno oraz cyklu wydarzeń pt. Salon Ambientu i Secret Location. Pierwsze kroki stawiał w klubie Metro. Na przestrzeni lat Dtekk był wielokrotnie nagradzany zarówno za swoją działalność promotorską (np. Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku) jak i muzyczną (DJ numer 1 w Polsce w plebiscycie portalu muno.pl). Niejednokrotnie reprezentował artystycznie Białystok, Województwo Podlaskie i Polskę (m.in. na światowych targach EXPO w Mediolanie).
Dtekk to jeden z najbardziej konsekwentnych i doświadczonych polskich DJ-ów. Jego sety, grane głównie z płyt winylowych, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno i electro, z drugiej – bliski jest mu ambient i muzyka eksperymentalna. Specjalne miejsce w repertuarze Jędrzeja ma italo disco. W jego filozofii występów bardzo ważne jest umiejętne balansowanie pomiędzy autentycznym poszukiwaniem najgłębszych form artystycznego wyrazu a zarażaniem ludzi miłością do muzyki. Jędrzej miał okazję występować praktycznie w całej Polsce. Grał również na najważniejszych polskich festiwalach muzycznych jak Unsound, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, Up To Date, Garbicz, a także wielokrotnie za granicą (m.in. w Berghain, Ohm, Suicide Circus, Gare Porto czy krajach takich jak Wielka Brytania, Włochy, Litwa, Ukraina, Białoruś, Słowacja).

soundcloud.com/dtekk
www.facebook.com/dtekkPL
www.mixcloud.com/dtekk1
www.uptodate.pl
www.facebook.com/fomoklub