KONCERT Wolf Eyes
Anna Zaradny solo, sety dj’skie artystów z kolekcji Muzeum (prowadzenie: Jacek Sienkiewicz)

• KONCERT Wolf Eyes

Wolf Eyes, materiały promocyjne

13 maja po raz pierwszy w Warszawie wystąpi kultowy zespół post-industrialny z Detroit – Wolf Eyes.

Zespół wywodzący się z tradycji DIY (do it yourself, zrób to sam), szybko stał się najważniejszym zjawiskiem lokalnej sceny od czasów pojawienia się na niej muzyki techno w latach 80. i równocześnie jest jednym z bardziej intrygujących projektów ostatniej dekady na całym świecie. Jego twórcy określani są mianem „królów amerykańskiego noise'u”, spadkobierców takich legend jak Swans, Einstürzende Neubauten czy Misfits i autorów najbardziej rozpoznawalnego brzmienia awangardowo-rock'n'rollowego noise'u XXI wieku.

Ich koncert poprzedzi solowy występ Anny Zaradny, która zaprezentuje premierowo kompozycję z zapowiadanego na 13.05 nowego albumu, zaś po Wolf Eyes zapraszamy na set dj-ski przygotowany przez Jacka Sienkiewicza we współpracy z liczną grupą artystów sztuk wizualnych, których prace znajdują się w kolekcji Muzeum.

Wolf Eyes

bezkompromisowy noise Wolf Eyes, podziemnej sensacji Ann Arbor (Michigan), wprowadził ich w najlepsze szeregi wytwórni Sub Pop bez utraty ani odrobiny wiarygodności. Po wspólnych koncertach z Sonic Youth i Andrew W.K., Wolf Eyes przekroczyli granice popularności, którą osiągnęły tylko nieliczne z tak radykalnych zespołów i wciąż podążają wyznaczoną przez siebie ścieżką. Wyłonili się z solowego projektu byłego członka Nautical Almanac Nate’a Younga, do którego wkrótce dołączył Aaron Dilloway (w 1998 roku) oraz John Olson (w 2000 roku), a następnie Mike Connelly i obecnie Crazy Jim. Wydali ponad 150 nagrań w swoim stosunkowo krótkim czasie funkcjonowania, na wytwórniach takich jak Bulb Records, Troubleman Unlimited, Fusetron, Sub Pop, a także na własnych labelach: American Tapes Olsona, Hanson Records Dilloway’a, Gods of Tundra Mike Connelly’ego i Nate Younga AA Records Nate Younga. Ich nowy album " I am a problem: mind in pieces " ukazał się nakładem wydawnictwa Third Man Records Jacka White'a.

Anna Zaradny

artystka dźwiękowa i wizualna, kompozytorka, instrumentalistka, jej twórczość realizuje się w sztuce dźwiękowej i wizualnej. Jako kompozytorka i instrumentalistka Zaradny porusza się w szerokim spektrum od akustycznej muzyki improwizowanej, o minimalistycznym współczesnym idiomie, do złożonej strukturalnie i kompozycyjnie całkowicie elektronicznej, eksperymentalnej formy. Prace o charakterze wizualnym Zaradny tworzy głównie w formie instalacji, obiektu, fotografii i video. Wystawiała m.in. w: Muzeum Sztuki Nowoczesnej Warszawa, Galeria Starter Warszawa, Muzeum Współczesne Wrocław, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki Warszawa, SiILBERKUPPE – Berlin, Kunst Werke, Berlin. Koncertowała m.in.: El Nicho Aural Festival, Mexico City, Unsound Festiwal, New York, Exploratory Music From Poland Super-Deluxe Tokyo, Japan, What is music? Sydney, Melbourne. Dyskografia Anny Zaradny obejmuje nagrania solowe i projekty z m.in. Robertem Piotrowiczem, Burkhardem Stanglem, Tony Buckiem, Corem Fuhlerem, Christianem Fenneszem. Jest również autorką muzyki do spektakli teatralnych i projektów multimedialnych. Współtwórczyni Musica Genera Festival oraz wytwórni Musica Genera. Laureatka nagrody publiczności 5 edycji konkursu „Spojrzenia 2011 – Nagroda Fundacji Deutsche Bank”.
Więcej na stronach: annazaradny.net, soundcloud.com/annazaradny

Jacek Sienkiewicz
producent, DJ, organizator koncertów i założyciel legendarnej wytwórni Recognition Records. Mieszka i pracuje w Warszawie. Więcej na stronach: jaceksienkiewicz.com i recognition.pl