Wodowanie z Asi Miną
Dźwiękowe działania rodzinne

• Wodowanie z Asi Miną

fot. Radosław Kaźmierczak

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i ASI MINA zapraszają na dźwiękowe warsztaty rodzinne w Muzeum nad Wisłą.

Jak ważna dla życia jest woda, tego nikomu nie trzeba tłumaczyć. Woda w nas, woda wokół nas. Woda płynie, szumi, pluska, chlapie, szemrze, kapie... Na niedzielnych warsztatach spróbujemy poszukać i wsłuchać się w te brzmienia. Zagramy na instrumentach które naśladują wodne dźwięki i na prawdziwej wodzie. Stworzymy płynne przeszkadzajki. A na koniec zaimprowizujemy zaklinając deszcz – żeby nie padał, syrenkę – żeby zaśpiewała i Wisłę – płyń spokojnie i bądź cieplejsza!

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Joanna Bronisławska / ASI MINA

muzyk, pedagog, animatorka kultury, aktywistka. Urodziła się w 1975 roku w Katowicach gdzie mieszka i pracuje. Artystka związana z wytwórnią niezależną mik.musik.! Członkini zespołów Mołr Drammaz i The Complainer, które współtworzyła z bratem Wojciechem Kucharczykiem. Od ponad 20 lat zajmuje się pozasystemową edukacją muzyczną. Prowadzi liczne autorskie warsztaty muzyczne. Była kuratorem sceny dziecięcej EUgeniusz, która odbyła się w 2011 w Warszawie z okazji Inauguracji Przewodnictwa Polski w Radzie UE. Z tej okazji nagrała płytę pt.: „Wybiegły!”z 40 osobową młodzieżową orkiestrą dętą. W 2015 roku we współpracy z magazynem o muzyce współczesnej Glissando, Muzykoteką Szkolną i Narodowym Instytutem Audiowizualnym ukazała się płyta z nagraniami dokumentalnymi z lekcji muzyki i warsztatów, które prowadzi pt. „jest LEKCJAjestTEMAT”. Jest członkiem rady programowej UNESCO odkąd Katowice dołączyły do sieci Miast Kreatywnych w dziedzinie muzyki. Obecnie wspólnie z Instytucją Kultury Katowice Miasto Ogrodów tworzy „MUZYKODROM – stacje lotów muzycznych”, miejsce dla dzieci, gdzie odbywają się cykliczne warsztaty pracy z dźwiękiem. Od stycznia 2017 roku prowadzi cykl audycji dla dzieci i rodziców „Aukso4Kids” we współpracy z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO.