Warsztat poszukiwań ruchowych i tanecznych
w relacji z muzyką techno

• Warsztat poszukiwań ruchowych i tanecznych

Widok wystawy, fot. Kuba Mozolewski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztat poszukiwań ruchowych i tanecznych do Muzeum nad Wisłą.

Praktyki ruchowe skupią się na medytacyjnym doświadczeniu muzyki, zjawisku flow i relacji ciała z rytmem. Jakie strategie można obrać tańcząc do rytmu, z rytmem, pod rytmem, nad rytmem do techno? Jak muzyka może rozbudować świadomość ruchu i ciało?

Movement research odbędzie się w przestrzeni wystawy „140 uderzeń na minutę”. Zajęcia w kontekście prac artystów transformacji lat 90. m.in. Józefa Robakowskiego, Miłosza Łuczyńskiego i grupy Ładnie umożliwią zbadanie relacji wzroku i ruchu.

Movement research to propozycja dla wszystkich, którzy lubią szeroko pojętą muzykę techno i tańce do świtu. To również propozycja dla tych, którym bliskie są ruch, taniec i choreografia albo są ich zwyczajnie ciekawi.

Należy zabrać ze sobą wygodny strój i wodę!

Mary Szydłowska

choreografka i antropolożka, rozpoczęła swoją praktykę ruchową w latach 2010-2012 w krakowskich klubach Krzysztofory i Bomba. Ukończyła kurs choreografii eksperymentalnej w kolektywie Centrum w Ruchu, uczestniczyła w licznych warsztatach tanecznych w Polsce i za granicą oraz performensach pokazywanych m.in. w Galerii Studio i lokal30. Zajmuje się dokumentacją praktyk choreograficznych we współpracy z Fundacją Burdąg, kolektywem Centrum w Ruchu i Zachętą Narodową Galerią Sztuki w ramach wystawy „Lepsza Ja”.

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: