Szumin - wycieczka rodzinna
do domu Hansenów w Szuminie

• Szumin - wycieczka rodzinna

Warsztaty dla dzieci w domu Hansenów w Szumnie, lato 2015, fot. Agnieszka Sinicka

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty rodzinne w Szuminie.

Wycieczka do domu Hansenów to dla każdego małego człowieka podróż do świata, w którym architektura i życie codzienne nierozerwalnie splatają się z naturą. To okazja do poznania miejsca innego niż wszystkie, domu będącego manifestem Formy Otwartej. Zapraszamy najmłodszych do aktywnego odkrywania idei, które zrealizowane zostały w domu Oskara Hansena, wybitnego architekta i pedagoga.

Wydarzenie ma charakter wycieczki rodzinnej dla dzieci i ich opiekunów. Kilkugodzinny program obejmuje zwiedzanie domu, tworzenie jego subiektywnej mapki w specjalnie przygotowanych przewodnikach dla dzieci oraz warsztaty plastyczne inspirowane ideą Formy Otwartej. To wreszcie relaks na świeżym powietrzu i nowe wrażenia przestrzenne przy kompleksowej opiece muzealnej edukatorów.

• Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 5-7 lat wraz z opiekunami. W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 8 dzieci, każde z jednym opiekunem.
• Udział w warsztatach jest bezpłatny, wymaga wcześniejszego zapisania się przez formularz zamieszczony na stronie Muzeum. Decyduje kolejność zgłoszeń.
• Formularz zapisów jest zamieszczany na stronie Muzeum na tydzień przed wydarzeniem. W formularzu należy podać: imię, nazwisko i wiek dziecka oraz imię, nazwisko, nr telefonu i adres e-mail opiekuna.
• Rezerwacja miejsca jest potwierdzana mailowo przez pracownika Muzeum. Osoby z listy rezerwowej zostaną powiadomione o możliwości dołączenia do warsztatów po zwolnieniu się miejsca.
• Warsztaty trwają ok. 7 godzin (wraz z dojazdem), od 10:00 do 17:00. Muzeum zapewnia dojazd z i do Warszawy, opiekę muzealnych edukatorów, materiały na warsztaty, ubezpieczenie NWW oraz niewielki poczęstunek.
• Warsztaty odbywają się w języku polskim.