Sztuka Mapy - Mapa Sztuki. Biennale Sztuki Znalezionej na Bródnie
Inauguracja projektu

• Sztuka Mapy - Mapa Sztuki. Biennale Sztuki Znalezionej na Bródnie

Jens Haaning, \"Bródno\", rzeźba z cegły i cementu, 2012, fot. Bartosz Stawiarski

Zapraszamy gimnazjalistów i gimnazjalistki z warszawskiego Bródna do udziału w projekcie artystyczno-edukacyjnym! Przekonamy się, że sztuka na Bródnie jest nie tylko w Parku Rzeźby i nauczymy się kreatywnego wykorzystywania nowych technologii.

Podczas spacerów po dzielnicy, szlakami zaproponowanymi przez lokalnych animatorów kultury, wspólnie poszukamy nieartystycznych obiektów, które przypominają obiekty sztuki współczesnej. Zrobimy im zdjęcia, nakręcimy o nich filmy, wymyślimy i napiszemy historie ich powstania, a nawet nagramy ich dźwięki.

Skorzystamy przy tym z wiedzy zdobytej na wykładach dotyczących sztuki land-artu, sound-artu, street-artu architektury czy sztuki postinternetowej. Przydadzą się również umiejętności zdobyte na warsztatach – m.in. pisarskich, fotograficznych, cyfrowej obróbki zdjęć, filmowych czy field recordingu.

Efektem cyklu spotkań będą przygotowane przez uczestników projektu wystawa oraz interaktywna, wirtualna mapa dzielnicy, na którą złożą się miejsca i obiekty, w których młodzi kuratorzy dostrzegli sztukę.

Zajęcia będą odbywały się m.in. w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Targówek, w Czytelni Naukowej nr 1 (ul. Św. Wincentego 85), która jest partnerem projektu.

Projekt przygotowany w ramach V edycji Akademii Orange.