Śpiew Syren - Warsztaty wokalne dla kobiet
Barbara Songin: „Polifoniczne pieśni litewskie”

• Śpiew Syren - Warsztaty wokalne dla kobiet

Penny Slinger, Sekretne Przejście (Egzorcyzm), 1977, dzięki uprzejmości artystki i Broadway 1602 Uptown & Harlem

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza do Muzeum nad Wisłą na warsztaty wokalne dla kobiet „Śpiew syren”.

U Homera, w „Odysei” są pół-ptakami wyśpiewującymi heroiczne dzieje wojny trojańskiej. W wielu legendach powraca motyw dziewczyny z rybim ogonem, z pieśnią pozbawioną słów, niczym skarga na postępującą niemotę. Mała Syrenka u Andersena oddaje swój głos w zamian za ludzkie nogi, na których może podążać za ukochanym księciem. Wreszcie syrena Magritte’a to hybryda zupełnie pozbawiona głosu, kobieta z głową ryby, niema i bez życia, kuriozalny obiekt seksualny.

Przejmujemy mit o syrenach, odzyskujemy głos. Użyjemy muzeum jako przestrzeni wspólnego działania. Będziemy spotykać się regularnie przez czas trwania wystawy, by wypróbować siłę głosu i śpiewanych razem pieśni.

Poznamy polskie pieśni ludowe i biały śpiew, rozchodzące się falami litewskie sutartines - polifoniczne pieśni śpiewane w kanonie na kilka głosów. Odkryjemy piękno i siłę manifestujące się w spontanicznej improwizacji. Zbadamy naturę głosu w ruchu, głosu przepływającego przez ciało i rezonującego z innymi.
Stworzymy chór syren - kobiet śpiewających i słuchanych.

Na warsztaty obowiązują zapisy, można zapisać się zarówno na pojedyncze warsztaty jak i cały cykl. Liczba miejsc ograniczona.

FORMULARZ

Brak wolnych miejsc.

05.05 Barbara Songin: "Polifoniczne pieśni litewskie"
19.05 Edyta Jarząb: "Amplifikacja. Krzyk syren"