Sen o Warszawie
Gra międzymuzealna

• Sen o Warszawie

Muzeum zaprasza do udziału w wielkiej międzymuzealnej grze „Sen o Warszawie” w ramach IV edycji „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś ty”.

21 czerwca rusza IV edycja tej międzymuzealnej, rodzinnej gry. Projekt ten już od czterech lat jest z dużym powodzeniem organizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego we współpracy z warszawskimi instytucjami kultury. Jego celem jest promowanie w atrakcyjny i nowatorski sposób wiedzy o historii Warszawy, a także zachęcanie do aktywnego i rodzinnego spędzania wakacji.

Tym razem tytułem gry  jest „Sen o Warszawie”. Tak jak w poprzednich edycjach zespoły rodzinnych „agentów” będą odkrywać tajemnice, odszyfrowywać hasła i znajdować tajne informacje w placówkach, które uczestniczą w grze. W tym roku mamy wyjątkową liczbę rocznic związanych z historią Warszawy: 100 lat mija od wybuchu I wojny światowej, 75 lat od wybuchu II wojny światowej; będziemy również obchodzić 70. rocznicę rozpoczęcia Powstania Warszawskiego, dlatego na pewno część pytań będzie z nimi związanych. Celem gry jest też pokazanie historii i rozwoju naszego miasta. Na graczy czekają nagrody i wspaniała zabawa dla całej rodziny.

Gra organizowana będzie we współpracy m. in. z Domem Spotkań z Historią, Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy, Miejskim Ogrodem Zoologicznym w Warszawie, Muzeum Geologicznym, Muzeum Historii Polski, Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa,  Muzeum Narodowym, Muzeum Niepodległości, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Ziemi PAN, Ośrodkiem Dokumentacji i Badań Korczakianum, Towarzystwem Ubezpieczeń Prudential, Teatrem Wielkim Operą Narodową oraz Zamkiem Królewskim w Warszawie.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.razdwatrzywarszawiak.pl.