Sara Rodowicz-Ślusarczyk oprowadza po wystawie
„MIRIAM CAHN: JA, ISTOTA LUDZKA”

• Sara Rodowicz-Ślusarczyk oprowadza po wystawie

Miriam Cahn, "meredith grey (widziana wczoraj w TV)", 15.07.2015. Dzięki uprzejmości artystki oraz Galerie Jocelyn Wolff, Paris i Meyer Riegger, Berlin/Karlsruhe. Fot. Daniel Chrobak

W każdą niedzielę o godzinie 16:00 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na gościnne eksperckie oprowadzanie po wystawie „MIRIAM CAHN: JA, ISTOTA LUDZKA”.

Jest to pierwsza w Polsce monograficzna wystawa szwajcarskiej artystki Miriam Cahn, jednej z najważniejszych i najbardziej uznanych malarek drugiej połowy XX i początku XXI wieku. Od przeszło czterech dekad artystka daje świadectwo społecznym konfliktom, kryzysom i stanom wyjątkowym, snując namysł nad współczesną kondycją człowieka oraz sprawczością obrazu malarskiego wobec tematów takich jak wojna i przemoc, seksualność, natura, relacje rodzinne i śmierć.

W każdą niedzielę spacer po wystawie prowadzą zaproszeni goście i eksperci. W najbliższą niedzielę po wystawie oprowadzi Sara Rodowicz-Ślusarczyk, psychoanalityczka lacanowska.

Sara Rodowicz-Ślusarczyk

psychoanalityczka lacanowska, kształcenie w psychoanalizie zdobywała najpierw w Warszawie u honorowego członka IPA, następnie u uczniów Lacana w szkole psychoanalizy EPFCL w Paryżu. Jest współzałożycielką Forum Polskiego Pola Lacanowskiego (FPPL) i członkinią Szkoły Psychoanalizy EPFCL-Francja. Prowadzi prywatną praktykę w Warszawie, przez lata współpracowała również z oddziałem szpitala psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży w Zagórzu. Prowadzi wykłady, seminaria oraz organizuje debaty podejmujące dialog psychoanalizy z innymi dziedzinami ludzkiego działania. Ukończyła wydział Grafiki warszawskiej ASP z wyróżnieniem rektorskim. Operując różnymi formami twórczości, pokazywała prace fotograficzne i performatywno-teatralne w Polsce, Japonii i we Francji. Współpracuje z wydziałem Sztuki Nowych Mediów PJATK.

Aktualnie doktorantka wydziału psychoanalizy i psychopatologii Sorbony - Uniwersytet Denis Diderot - Paris VII.