Robimy Gazetę Dzieci
Warsztaty z Łukaszem Izertem

• Robimy Gazetę Dzieci

Fot. Marta Przybył

[Zdjęcie metalowej skrzynki z odręcznie napisanym tytułem Gazety Dzieci. W tle bulwary nad Wisłą i pogodne niebo]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i redakcja Gazety Dzieci zapraszają do współtworzenia pierwszego numeru.

Gazeta Dzieci jest tworzona przez dzieci i dla dzieci. Spotkamy się na drewnianych podestach pod Muzeum nad Wisłą. Podczas warsztatów z Łukaszem Izertem stworzymy pierwszy numer Gazety Dzieci. Dowiemy się, czym jest makieta gazety, wspólnie ją skomponujemy z posiadanych materiałów (listów, rysunków, tekstów, zdjęć), zaprojektujemy, poumieszczamy, pobawimy się i ostatecznie stworzymy numer.

Łukasz Izert - artysta, projektant, pedagog akademicki, krajoznawca, introligator i drukarz. Prowadzi autorski kurs w multimedialnej pracowni PSM na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną ASP w Warszawie. Współtwórca studia Zespół Wespół oraz atelier drukarskiego Pa!Riso. Specjalizuje się w projektowaniu dla instytucji kultury, edukacji i działaniach społecznych poprzez formy graficzne i film. W swojej pracy projektowej skupia się na budowaniu tożsamości, odkrywaniu historii i kontekstów kulturowych. Obecnie realizuje pracę doktorską na Wydziale Wzornictwa poświęconą stworzeniu nowoczesnego narzędzia edukacji ekologicznej.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.