Prześpij się z tym
Premiera książki Bolesława Chromrego

• Prześpij się z tym

Wraz z wydawnictwem Ha!art zapraszamy na spotkanie z Bolesławem Chromrym w związku z wydaniem jego książki „Prześpij się z tym...". Rozmowę poprowadzi Agata Pyzik.

Jak żyć w państwie przemocowym i jednocześnie przygotować się na koniec świata? Bolesław Chromry śpieszy z odpowiedziami. Nowa książka obrazkowa najsmutniejszego rysownika to nie-poradnik życia w obliczu koszmarów w jaźni i na jawie. To przewodnik po labiryncie rzeczywistości, w którym jedynym sensownym wyjściem jest śmiech przez łzy.

W czasie, kiedy konsumenci chcą coraz szybciej coraz mocniejszy towar, nawet Chromry nie chce już tylko dostarczać kwaśnej rozrywki dla skrolujących, coraz bardziej przygnębionych Polską milenialsów i GenZetów. Zjadliwie inteligentna fraza i gęba współczesnego aforysty to za mało. Chromry a my wraz z nim, śmieje się, choć chciałby móc rzucić to wszystko w pizdu i zapłakać nad tym strasznym krajem, ale nie daje sobie na to pozwolenia. Bo wtedy to już naprawdę byłby koniec. A kolejny dzień walki o życie w Polsce jakoś przeżyć trzeba. I obrazek od Chromrego w tym pomaga. Agata Pyzik

Nie ma się z czego śmiać.
Krzysztof Gonciarz

W trosce o zdrowie publiczności oraz pracowniczek i pracowników Muzeum na Pańskiej ustalony został limit 6 osób na wydarzenie. Do limitu nie wliczają się osoby, które zechcą dobrowolnie okazać ważny Unijny Certyfikat Covid (UCC) potwierdzający szczepienie przeciwko COVID-19. Certyfikat można pobrać online w indywidualnym koncie pacjenta (pacjent.gov.pl) w zakładce “certyfikaty”.

W wydarzeniu można uczestniczyć również online dołączając do transmisji na Facebooku Muzeum.

Bolesław Chromry - (rocznik 87) rysownik, malarz, ilustrator i poeta. Autor powieści graficznych (m.in. Renata, Pokrzywy i Notes dla ludzi uczulonych na gluten i laktozę), plakatów, okładek książek i czasopism. Twórca setek rysunków komentujących polską rzeczywistość. Kronikarz nieszczęścia i niewolnik czarnowidztwa. Uspokaja go dotyk psiej sierści i serial "Plebania".