Przepis na kolor
warsztaty towarzyszące wystawie Artystyczna Podróż Hestii

  • Przepis na kolor

    fot. M. Kiedroń

Zapraszamy do niecodziennego spojrzenia na zawartość naszych kuchni i spiżarni, w celu odkrycia tajemniczego świata reakcji oraz odpowiedzi na bardzo ważne pytania… m.in. Co ma kawa do kapusty?

Dlaczego kurkuma czerwieni się na widok sody? oraz Jak ugotować farby aby kolor był najsmaczniejszy? Na warsztatach “Przepis na kolor” odkryjemy niezwykłe właściwości naturalnych barwników pozyskanych z warzyw, owoców i przypraw. Wyjaśnimy również podstawowe techniki malarskie i czarodziejskie triki niezbędne do stworzenia obrazów. Każdy uczestnik otrzyma zestaw materiałów oraz niezbędną wiedzę do wykonania swojego obrazu w duchu zero-waste. Przed warsztatami odbędzie się krótka malarska przystawka, na zaostrzenie artystycznego apetytu uczestników.

Warsztaty poprowadzą: Ola Ignasiak i Karolina Gębka

Warsztaty dla dzieci i młodzieży powyżej 13 roku życia.
Zapisy: konkurs@fundacjaaph.pl

Karolina Gębka

urodzona w Łodzi w 1990 r. absolwentka wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Jej pasją są malarstwo, projektowanie, gotowanie, ale przede wszystkim poszukiwania i odkrywanie relacji pomiędzy tymi wyżej wymienionymi dyscyplinami. Od 5 lat tworzy pomiędzy Łodzią, a Berlinem zgłębiając tematykę kulinariów w sztuce.Współtworzy Galerię i przestrzeń projektową Fraeym w Berlinie.
Jest tegoroczną laureatką stypendium Prezydenta Miasta Łodzi dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem i animacją kultury.

Aleksandra Ignasiak

urodzona w 1982. Szczęśliwa żona i mama czteroletniego synka. Zajmuje się malarstwem, instalacją, emalią i biżuterią. Od 2011 działa w przestrzeni publicznej jako malarz, performer i autor instalacji tymczasowych. We wszystkich jej projektach dominuje kolor, którym dopełnia zastane zjawiska. Inspirują ją miejskie przestrzenie zamieszkane przez ludzkie emocje. Powodem „ucieczki” z pracowni do przestrzeni publicznej była najprościej mówiąc samotność, a prowodyrem do stworzenia projektu „Odszarzanie miasta ” – łódzka brzydota i stagnacja mieszkańców.