Poznaj syreny
Wolontariusze opowiadają o wystawie

• Poznaj syreny

fot. Jakub Mozolewski

Wolontariusze Muzeum Sztuki Nowoczesnej zapraszają do Muzeum nad Wisłą na spacery po wystawie „Syrena herbem twym zwodnicza”.

Chętnych do wysłuchania opowieści o różnych wcieleniach syreny zapraszamy w godzinach 19.00 - 21.00. W wybranych punktach na wystawie spotkać będzie można wolontariuszy Muzeum, którzy podzielą się historiami o figurze syreny w sztuce i towarzyszącym im znaczeniom w kulturze oraz syrenie jako symbolu stolicy.

Spotkanie odbywa się w ramach programu „Rezydencje dla publiczności”, gdzie wolontariusze zdobywają wiedzę na temat Muzeum, a następnie realizują szereg autorskich działań skierowanych do publiczności. Dla Muzeum współpraca z wolontariuszami to szansa na krytyczną refleksję oraz umożliwienie publiczności współtworzenia programu instytucji.

Damian Cholewiński

absolwent kulturoznawstwa oraz dziennikarstwa warszawskiego Uniwersytetu SWPS. Niegdyś dziennikarz muzyczny, dziś (i nieustannie) poszukiwacz swojej drogi życiowej. Z zamiłowania bloger i wierszokleta.

Natalia Dorocka

studentka III roku Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Szczególnie interesuje ją sztuka wideo i współczesna fotografia.

Anna Maria Drozd

jesienią zaczyna studia w Nowym Jorku w Pratt Institute na kierunku malarstwo i filozofia.

Jakub Grzechociński

architekt akrobata.

Natalia Jakoniuk

studentka I roku Historii Sztuki na UW, zafascynowana awangardami początku XX wieku. Czuje duchową więź z Matissem.

Joanna Paszko Ochotny

projektantka wnętrz, założycielka firmy Homestyling, z ponad 10-letnim doświadczeniem marketingowym w międzynarodowych korporacjach, niepoprawna idealistka, entuzjastka tzw. „slow life”.

Bernard Wnuk

uczeń technikum mechatronicznego, interesuje się sztuką i literaturą.

Barbara Zwierzchowska

studentka makrokierunku filologicznego na UW, pasjonuje się kinematografią oraz sztuką feministyczną.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

13:00 Spacer Projekt Wisła – wokół badania dna rzeki MUZEUM nad Wisłą
14:00 Spacer Spacer w języku angielskim po wystawieSyrena herbem twym zwodnicza MUZEUM nad Wisłą
18:00 Spotkanie Archeologia syreniego ogona MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Popołudnie w MuzeumSpacer po wystawie MUZEUM nad Wisłą
18:00 Spotkanie Portret rzeczySpotkanie z Edith Dekyndt MUZEUM nad Wisłą
19:00 Oprowadzanie DWUGŁOWA SYRENA Wolontariusze opowiadają o wystawie MUZEUM nad Wisłą
19:00 Wydarzenie Panna dennaSłuchowisko Aldony Kopkiewicz i Mateusza Kuli MUZEUM nad Wisłą
16:00 Spacer TO LUBIĘWolontariusze opowiadają o wystawie MUZEUM nad Wisłą