Potencja oprowadza po wystawie
„MIRIAM CAHN: JA, ISTOTA LUDZKA”

• Potencja oprowadza po wystawie

Miriam Cahn, "białe bije czarne", 22.07.2018. Dzięki uprzejmości artystki oraz Galerie Jocelyn Wolff, Paris i Meyer Riegger, Berlin/Karlsruhe

W każdą niedzielę o godzinie 16:00 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na gościnne eksperckie oprowadzanie po wystawie „MIRIAM CAHN: JA, ISTOTA LUDZKA”.

Jest to pierwsza w Polsce monograficzna wystawa szwajcarskiej artystki Miriam Cahn, jednej z najważniejszych i najbardziej uznanych malarek drugiej połowy XX i początku XXI wieku. Od przeszło czterech dekad artystka daje świadectwo społecznym konfliktom, kryzysom i stanom wyjątkowym, snując namysł nad współczesną kondycją człowieka oraz sprawczością obrazu malarskiego wobec tematów takich jak wojna i przemoc, seksualność, natura, relacje rodzinne i śmierć.

W każdą niedzielę spacer po wystawie prowadzą zaproszeni goście i eksperci. W najbliższą niedzielę po wystawie oprowadzą twórcy Galerii Potencja: Karolina Jabłońska, Tomasz Kręcicki i Cyryl Polaczek.

Galeria Potencja

to nie­wiel­ka galeria, którą wspólnie założyli i prowadzą od paru lat trzej artyści: Karolina Jabłońska, Tomasz Kręcicki i Cyryl Polaczek. Łączy ich miej­sce studiów – Wydział Malar­stwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – i miasto, w którym osiedli po ich ukończeniu.