Poster Rex
Wystawa plakatów

• Poster Rex

"DIARY OF AN APPROACH", wyd. Lars Harmsen, Markus Lange

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Element Talks zapraszają na wystawę plakatów wykonanych techniką sitodruku przez artystów z całego świata.

Poster Rex został założony przez Markusa Lange'a i Larsa Harmsena (Slanted Publishers) w 2014 roku po warsztacie druku plakatów techniką sitodruku zrealizowanym w Hawanie na Kubie. W kolejnych latach przeprowadzili oni wiele sesji w różnych studiach sitodruku na całym świecie. W przypadku każdej sesji zapraszali oni projektanta do stworzenia serii unikalnych plakatów dla wybranego tematu w eksperymentalnym formacie warsztatu. Wszystkie plakaty były drukowane ręcznie w technice sitodruku lub za pomocą innych cyfrowych lub analogowych technik.

Obecnie kolekcja Poster Rex składa się z ponad 2000 unikalnych plakatów. W ramach projektu Poster Rex plakaty realizowali tacy projektanci, jak Jiri Oplatek z Claudiabasel w Bazylei, Mirko Borsche w Monachium, Frank Hohne w Lipsku, Edwin van Gelderem z Mainstudio w Amsterdamie, Peter Bankow w Moskwie, Grzegorz Laszuk w Warszawie oraz wielu innych projektantów.

W ramach ich najnowszego projektu Poster Rex udali się oni do Aten, Istambułu, Moskwy i Kijowa, aby odwiedzić lokalnych projektantów i zapoznać ich z projektantami z Polski. W czasie tych intensywnych dwóch tygodni odwiedzili oni 4 różne miasta i w każdym z nich stworzyli plakaty techniką sitodruku w lokalnych warsztatach druku. Po tej serii wizyt zdecydowali się oni na zachowanie tych intensywnych tygodni i doświadczeń w formie publikacji. Te wydrukowane strony dają nam wgląd w podróż, spotkania, prace i chwile spędzone z lokalnymi artystami i projektantami plakatów.

ZAPROSZENI ARTYŚCI

• Ateny: Milton Bottis (Ateny) i Noviki (Warszawa)
  • Istambuł: Yetkin Basarir (Istambuł) & Małgorzata Gurowska (Warszawa)
  • Moskwa: Peter Bankov (Praga) i Filip Zagórski (Warszawa)