Po co dzieciom artyści?
Strachy na strachy

• Po co dzieciom artyści?

Fot. Marta Styczeń

W co drugą niedzielę miesiąca Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na warsztaty rodzinne wokół wystawy „Daniel Rycharski. Strachy”.

Głównym tematem wystawy Daniela Rycharskiego są strachy. Zastanowimy się czym dla nas jest strach, czego się boimy i dlaczego. Jak można oswoić lęk. Podczas warsztatów stworzymy z drucików rzeźby strachów, ale nie takich na wróble, lecz na nasze własne strachy.

Pod koniec warsztatów umieścimy rzeźby na zewnątrz, przed Muzeum. Oczywiście będzie je można zabrać do domu i używać zgodnie z przeznaczeniem. Podobnie jak prace Rycharskiego, które nie funkcjonują jako dzieła sztuki stworzone do galerii, zamknięte w Muzeum będą tylko przez chwilę.

Udział w warsztacie jest płatny. Bilet na działania rodzinne kosztuje 10 zł i obejmuje udział dziecka wraz z opiekunem. Udział kolejnego dziecka jest dodatkowo płatny 5 zł.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Zuzanna Zasacka

absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. W Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie prowadzi warsztaty dla dzieci młodzieży i oprowadza po wystawach. Prowadzi też warsztaty w Zachęcie i Królikarni. Od lat pracuje jako instruktorka narciarstwa.

Inne wydarzenia z tego cyklu: