Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe”
Popołudnie w Muzeum

• Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe”

Goshka Macuga, Morze Martwe / Oszołomienie pierwszej Ewy, 2008. Dzięki uprzejmości artystki, Estate of Eileen Agar, Estate of Joseph Bard i Tate Archive (TGA 8927/12/16, TGA 7050PH/64)

W każdą środę o godzinie 15.00 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzania towarzyszące bieżącym wystawom Muzeum.

Spotkania wprowadzają w tematykę wystaw realizowanych przez Muzeum i skierowane są do osób dorosłych. Udział nie wymaga zapisu, spotkania trwają około godziny. Spotykamy się przy recepcji w Muzeum nad Wisłą.

O wystawie „Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy” opowie Paulina Śledziak, przewodniczka Muzeum.

Paulina Śledziak

historyczka sztuki, kulturoznawczyni. Studentka studiów magisterskich na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną warszawskiej ASP. Od października 2016 roku pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jako recepcjonistka, oprowadza też po Parku Rzeźby na Bródnie. Interesuje się feministyczną historią sztuki, sztuką w przestrzeni publicznej oraz krytyką instytucjonalną.

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: