Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe”

• Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe”
    Lubaina Himid, Wolność i zmiana, 1984. Dzięki uprzejmości artystki i Hollybush Gardens, Londyn

W każdą niedzielę o godzinie 14.00 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzania towarzyszące bieżącej wystawie „Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy”.

Spotkania prezentują poszczególne wątki wystawy z perspektyw różnych przewodników. Skierowane są do osób dorosłych. Udział w oprowadzaniu w cenie biletu wstępu na wystawę, nie obowiązują zapisy. Spotkania trwają około godziny. Spotykamy się przy recepcji w Muzeum nad Wisłą.

O wystawie opowie Paulina Śledziak, przewodniczka Muzeum.

Paulina Śledziak

historyczka sztuki, kulturoznawczyni. Studentka studiów magisterskich na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną warszawskiej ASP. Od października 2016 roku pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jako recepcjonistka, oprowadza też po Parku Rzeźby na Bródnie. Interesuje się feministyczną historią sztuki, sztuką w przestrzeni publicznej oraz krytyką instytucjonalną.