Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe”

• Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe”

Lubaina Himid, Wolność i zmiana, 1984. Dzięki uprzejmości artystki i Hollybush Gardens, Londyn

W każdą niedzielę o godzinie 14.00 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzania towarzyszące bieżącej wystawie „Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy”.

Spotkania prezentują poszczególne wątki wystawy z perspektyw różnych przewodników. Skierowane są do osób dorosłych. Udział w oprowadzaniu w cenie biletu wstępu na wystawę, nie obowiązują zapisy. Spotkania trwają około godziny. Spotykamy się przy recepcji w Muzeum nad Wisłą.

O wystawie opowie Paulina Śledziak, przewodniczka Muzeum.

Paulina Śledziak

historyczka sztuki, kulturoznawczyni. Studentka studiów magisterskich na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną warszawskiej ASP. Od października 2016 roku pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jako recepcjonistka, oprowadza też po Parku Rzeźby na Bródnie. Interesuje się feministyczną historią sztuki, sztuką w przestrzeni publicznej oraz krytyką instytucjonalną.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

16:00 Oprowadzanie Olga Byrska oprowadza po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
Interwencja STO FLAGna stulecie uzyskania praw wyborczych przez kobiety MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
18:30 Wykład Psychoanaliza jako „strategia pariasów”. Polskie Żydówki i polscy Żydzi w gronie pierwszych współpracowników Zygmunta FreudaWykład Leny Magnone MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe”Popołudnie w Muzeum MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Magdalena Środa oprowadza po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą