Oprowadzanie kuratorskie z tłumaczeniem na PJM
po wystawie „Oskar i Zofia Hansenowie. Forma Otwarta”

• Oprowadzanie kuratorskie z tłumaczeniem na PJM

Oskar i Zofia Hansenowie. Dzięki uprzejmości Fundacji Zofii i Oskara Hansena

W ramach V Festiwalu Kultury Bez Barier Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Oskar i Zofia Hansenowie. Forma Otwarta” tłumaczone na Polski Język Migowy.

Wystawa poświęcona twórczości Oskara i Zofii Hansenów prezentuje różne aspekty teorii Formy Otwartej, która była osią ich działalności architektonicznej, artystycznej i pedagogicznej. Teoria Formy Otwartej zakładała otwarcie architektury na współtworzenie jej przez użytkowników. Architektura miała za zadanie eksponować ludzi i bogactwo ich codziennej aktywności w przestrzeni. Skupiona na procesie, wydobywaniu podmiotowości i tworzeniu ram dla indywidualnej ekspresji, stawała się narzędziem, które mogło być używane i przekształcane przez jej użytkowników, dostosowywując się do zmiennych potrzeb. Wystawa pokazuje różne obszary i skale twórczej działalności, w których Forma Otwarta znalazła zastosowanie.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

12:00 Spacer Przyczółek Grochowski Taras pawilonu usługowego
ul. Ostrzycka 2/4, Warszawa
14:00 Spacer Spacer w języku angielskim po wystawie „Oskar i Zofia Hansenowie. Forma Otwarta” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie gościnne po wystawie „Oskar i Zofia Hansenowie. Forma Otwarta”Prowadzenie: Jan Stanisław Wojciechowski MUZEUM nad Wisłą
16:00 Warsztaty Dźwięk. Forma OtwartaWarsztaty dźwiękowe MUZEUM nad Wisłą
18:00 Spotkanie Pytania o wszystko. Spotkanie na wystawie „Oskar i Zofia Hansenowie. Forma Otwarta”z udziałem Hanny Szmalenberg MUZEUM nad Wisłą
12:00 Oprowadzanie Warsztaty dla dzieci w ramach akcji zwierciadła „Niezła sztuka” MUZEUM nad Wisłą
Oprowadzanie Ostatnie oprowadzaniapo wystawie „Oskar i Zofia Hansenowie. Forma Otwarta” MUZEUM nad Wisłą