Oprowadzanie kuratorskie
po wystawie finałowej 16. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

• Oprowadzanie kuratorskie

fot. Piotr Litwic

Wystawa finałowa prac 26 finalistów konkursu Artystyczna Podróż Hestii jest drugą w kolejności prezentacją w otwartym niedawno Muzeum nad Wisłą.

Jest to wyjątkowa okazja, aby zapoznać się najnowszymi trendami i różnorodnością młodej polskiej sztuki. Sprzyjają temu wszelkie okoliczności – inspirujące do własnych poszukiwań prace młodych twórców, nowa przestrzeń wystawiennicza Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz pełna energii atmosfera nadwiślańskich bulwarów, które latem są witalnym centrum i bijącym sercem Warszawy.

Pierwszy lipcowy weekend (1-2 lipca br.) będzie okazją do zmiany perspektywy i przyjrzenia się młodej polskiej sztuce z autorskim komentarzem jurorów tegorocznej edycji konkursu APH. W sobotę 1 lipca o godz. 13.00 publiczność może skorzystać z bezpłatnego oprowadzania po wystawie, z biegle poruszającą się po meandrach sztuki, Bogną Świątkowską. Dzień później, w niedzielę 2 lipca o godz. 13.00, wszyscy chętni mogą porozmawiać o finałowych pracach z błyskotliwym galerzystą Michałem Suchorą.

Bogna Świątkowska

Prezes Fundacji „Bęc Zmiana”

Założycielka Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana, z którą zrealizowała szereg projektów interdyscyplinarnych, m.in. Nowy Dizajn Miejski, Synchronicity, Wolny Uniwersytet Warszawy, Ekspektatywa. Promotorka młodej sztuki polskiej, architektury oraz dizajnu. Współkuratorka i kuratorka wystaw realizowanych w ramach projektu Synchronicity w latach 2008-2013 (Coś które nadchodzi. Architektura XXI wieku, Chwała miast. Promocja miast przez architekturę), a także licznych projektów zrealizowanych przez Fundację Bęc Zmiana, m.in. Eksperyment nie może być kontynuowany (2012), Kolekcja publiczna sztuki m.st. Warszawy (2012). Członek Społecznej Rady Kultury przy Prezydencie m.st Warszawy. Założycielka i wydawca ogólnopolskiego magazynu kulturalnego „Notes na 6 tygodni”. Współzałożycielka eksperymentalnego magazynu humanistycznego „Format P”. Wcześniej naczelna pierwszego polskiego popkulturalnego miesięcznika „Machina” (1998-2001). Autorka licznych tekstów, wywiadów, reportaży, programów radiowych i telewizyjnych poświęconych współczesnej kulturze popularnej.

www.beczmiana.pl

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: