Ogłoszenie wyników konkursu na Miastoszpeciciela
Oraz debata towarzysząca

• Ogłoszenie wyników konkursu na Miastoszpeciciela

Materiały organizatora

11 sierpnia odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu na Miastoszpeciciela, który po raz kolejny organizowany jest przez Stowarzyszenie Miasto Moje A W Nim. Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest partnerem bieżącej edycji.

Konkurs ma za zadanie wyłonić nośnik reklamowy najbardziej oszpecający przestrzeń. W ubiegłym roku tytuł ten przypadł stojącemu w centrum Olsztyna „Okrąglakowi” przy skrzyżowaniu ulic Pieniężnego i Piłsudskiego. W pierwszej kolejności internauci, a w drugim etapie jurorzy zdecydują, jaki obiekt dostanie tytuł w tym roku.

Po ogłoszeniu wyników odbędzie się debata pt. „Czy chaos zawsze należy porządkować?” , w której wezmą udział jurorzy konkursu w składzie: Aleksandra Stępień, prezeska Stowarzyszenia Miasto Moje A w Nim, Piotr Ruszkowski, Good Looking Studio, STGU, Tomasz Fudala, kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Natalia Paszkowska (pracownia WWAA), Marcin Mostafa (pracownia WWAA), Michał Wybieralski (Gazeta Wyborcza), Kamil Białas (Bryła.pl).

Konkurs „Miastoszpeciciel” organizowany jest na licencji czeskiego stowarzyszenia Za lepší život v Praze, które w 2011 roku przeprowadziło podobny konkurs „Vizuvir”. Przyczynił się on do usunięcia 40 reklam wielkoformatowych z centrum Pragi.