Nowe historie sztuki
dyskusja

• Nowe historie sztuki

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie zapraszają na dyskusję wokół książek wydanych we wspólnej serii Nowe Historie Sztuki.

Po co nam nowe historie sztuki? Jak je pisać? Czym historia sztuki jest dla muzeum, a czym dla instytucji artystyczno-badawczych?

Rozmowę wokół wspólnej serii wydawniczej Akademii Sztuk Pięknych i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie poprowadzi dr Katarzyna Kasia, a uczestniczą w niej autor i autorka pierwszych tytułów wydanych w serii: dr Jakub Banasiak i dr Agata Pietrasik oraz Joanna Mytkowska, dyrektorka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i prof. Wojciech Włodarczyk, b. dziekan Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną ASP w Warszawie.

Podczas spotkania ogłoszony zostanie wynik pierwszej edycji otwartego naboru zgłoszeń do serii - poznamy autorkę i tematykę książki, która ukaże się w 2022 roku.