Nie taka sztuka straszna: komunikacja. Sieć połączeń
Warsztaty ze sztuki nowoczesnej dla dzieci od lat 7 i rodziców

• Nie taka sztuka straszna: komunikacja. Sieć połączeń

Muzeum Sztuki Nowoczesnej wraz z Dorożkarnią zapraszają na warsztaty dotyczące zasadniczych problemów sztuki nowoczesnej. Podczas rodzinnych warsztatów, uczestnicy stworzą własne dzieła sztuki, korzystając z takich technik jak: rzeźba kinetyczna, land art, instalacja, sztuka video.

W kolejnej odsłonie cyklu warsztatów „Nie taka sztuka straszna” tematyka zajęć będzie nawiązywać do aktualnych wystaw w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, czyli do „Ustawień prywatności” oraz prezentacji prac Marii Bartuszovej.

17 października uczestnicy warsztatów zainspirowani bogactwem architektury i sztuki współczesnej postarają się stworzyć rzeczywistość alternatywną, zbudować miasto „nie z tego świata”. Tak powstaną dwie niezależne propozycje, tak odmienne, jakby pochodziły z
innych planet.

Warsztaty poprowadzi Michał Szuszkiewicz – artysta wizualny, dla którego kolekcja Muzeum jest dobrym pretekstem do twórczej współpracy dzieci i rodziców.