Migracje w literaturze dziecięcej
Spotkanie online dla nauczycieli i nauczycielek, edukatorów i edukatorek, rodziców

• Migracje w literaturze dziecięcej

Karolina Kotowska

[Grafika przedstawia wesołe ludziki w różnych kształtach i różnych kolorach]

Książka to idealne narzędzie edukacyjne: buduje nasz obraz świata i poszerza perspektywę o doświadczenia innych. To dzięki opowieściom odkrywamy, że rzeczywistość nie wygląda tylko tak, jak my ją przeżywamy. Podpowiemy Wam po jakie książki warto sięgać, aby rozmawiać o migracji z dziećmi.

Bilety dostępne w M sklepie.

Ponadto, przedstawimy wartościowe pozycje wypełnione historiami migranckimi i uchodźczymi, a także refleksją nad wykluczeniem, innością i adaptacją. Będzie to rodzaj nawigacji po motywach, konwencjach i tematach dla każdego i każdej, kto szuka inspiracji do wspólnych, międzypokoleniowych rozmów. Zaproszenie kierujemy do nauczycielek/i, edukatorek/ów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych dorosłych.

Jeśli chcesz wziąć udział w kolejnych spotkaniach lub regularnych rozmowami o książkach prosimy o wypełnienie ankiety.

Katarzyna Witt

historyczka sztuki, edukatorka muzealna. Absolwentka studiów podyplomowych „Literatura dziecięca i młodzieżowa wobec wyzwań nowoczesności”. Zajmuje się m.in. edukacją kulturową, wizualną i architektoniczną najmłodszych, animuje projekty młodzieżowe. Tworzy narzędzia dydaktyczne, pisze dla dzieci, prowadzi warsztaty w muzeach, domach kultury i bibliotekach. Pasjonatka książek i twórczyni treści dla dzieci. Współautorka „Książki otwartej na świat” będącej rodzinnym przewodnikiem po Muzeum Emigracji w Gdyni. Stypendystka MKiDN, laureatka konkursu edukacji architektonicznej „Golden Cubes” w kategorii „publikacje”, dwukrotna laureatka Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej (2015 i 2020).