Mapowanie sztuki
warsztaty rodzinne dostosowane do potrzeb dzieci ze spektrum autyzmu

• Mapowanie sztuki

fot. Kuba Mozolewski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty rodzinne dostosowane do potrzeb dzieci ze spektrum autyzmu pod tytułem „Mapowanie sztuki”.

Przyglądając się wędrówkom wybranych prac prezentowanych obecnie w Muzeum nad Wisłą, zastanowimy się nad tym, jaką rolę odgrywa w sztuce otoczenie. Czy inaczej odbieramy przedmioty sztuki zamknięte w czterech ścianach muzeum niż poza nim? Czy rozpoznamy arcydzieło w przedmiocie stworzonym przez artystę, stojącym przy polnej drodze? Czy wszystkie dzieła sztuki lubią sztuczne oświetlenie, białe tło i towarzystwo na salonach?

Podczas spotkania zapoznamy się z pracami, które przyjechały do miasta Warszawa ze wsi Kurówko. Wspólnie umieścimy je na mapach, gdzie znajdziemy miejsce także dla własnych wyrobów artystycznych, oraz wyjdziemy poza ściany muzealne nadając im nowe tło.

Do udziału w warsztatach zapraszamy również rodzeństwo dzieci z ASD, w dowolnym wieku.

Warsztaty poprowadzą Hanna Zwierzchowska i Aleksandra Górecka, edukatorki Muzeum przeszkolone przez Fundację SYNAPSIS (konsultacja merytoryczna warsztatów: Aleksandra Sztajerwald, współpracowniczka Fundacji).

Zapisy przez formularz poniżej.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z koordynatorką ds. dostępności Muzeum, Martą Przasnek, pod adresem muzeumdostepne@artmuseum.pl.

Zachęcamy również do zapoznania się z przewodnikiem, pozwalającym przygotować się do wizyty w Muzeum nad Wisłą.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Aleksandra Górecka

edukatorka i animatorka, początkująca fotografka i rysowniczka, absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, w którym oprowadza dzieci po wystawach i prowadzi dla nich twórcze warsztaty. W edukacji najważniejsza jest dla niej swoboda twórcza, otwartość i łamanie schematów. W rysunku najbardziej interesują ją motywy roślinne, w fotografii detale przyrody i szczęśliwi ludzie. Obecnie mieszka, działa i pracuje w Warszawie.

Hanna Zwierzchowska

studentka Accademia di Belle Arti w Bolonii, absolwentka Akademii Sztuki Pięknych w Warszawie. Zaangażowana w kulturę i sztukę jako artystka-projektantka oraz edukatorka.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimpo wystawie „Daniel Rycharski. Strachy” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski: Strachy” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Łukasz Zaremba oprowadza po wystawie „Daniel Rycharski: Strachy” MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy" MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy”Popołudnie w Muzeum MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski: Strachy” MUZEUM nad Wisłą