Małgorzata Czyńska oprowadza po wystawie
„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku”

• Małgorzata Czyńska oprowadza po wystawie

Maja Berezowska, "Karykatury Hitlera z serii Miłostki słodkiego Adolfa", 1934. Dzięki uprzejmości Malmö Konstmuseum/Malmö Art Museum oraz Pawła Sosnowskiego.

W środę, 6 listopada 2019 roku, o godzinie 18:30 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na gościnne eksperckie oprowadzanie po wystawie „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku”.

Wystawa zorganizowana w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, składa się z trzech rozdziałów: „Guernica” i lata 30., wystawa „Arsenał” i lata 50. oraz sztuka współczesna i (post)faszyzm. Zaproszeni eksperci i ekspertki analizują tradycję sztuki antyfaszystowskiej, w odniesieniu do swoich zainteresowań i badań.

W tym tygodniu zapraszamy na spacer po wystawie z Małgorzatą Czyńską, autorką książki Berezowska. Nagość dla wszystkich (Wydawnictwo Czarne, 2018).

Małgorzata Czyńska

pisarka, dziennikarka, historyczka sztuki, badaczka herstory. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka książek: „Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów”, „Kobro. Skok w przestrzeń”, „Harem metafizyczny. Kobiety Witkacego”, „Dom Polski. Meblościanka z pikasami”, „Berezowska. Nagość dla wszystkich” oraz wywiadu rzeki z Edwardem Dwurnikiem „Moje królestwo”. Laureatka Nagrody Literackiej Juliusz za książkę o Kobro. Książka „Berezowska. Nagość dla wszystkich” została nominowana do Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka.