Kaja Puto oprowadza po wystawie
„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku”

• Kaja Puto oprowadza po wystawie

Erna Rosenstein, "Odezwa PPR" (1942). Dzięki uprzejmości Muzeum Niepodległości w Warszawie.

W każdą niedzielę o godzinie 16:00 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na gościnne eksperckie oprowadzanie po wystawie „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku”.

Wystawa zorganizowana w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, składa się z trzech rozdziałów: „Guernica” i lata 30., wystawa „Arsenał” i lata 50. oraz sztuka współczesna i (post)faszyzm. Zaproszeni eksperci i ekspertki analizują tradycję sztuki antyfaszystowskiej, w odniesieniu do swoich zainteresowań i badań.

Oprowadzania odbywają się w każdą niedzielę, o godzinie 16:00, w Muzeum nad Wisłą. W tym tygodniu zapraszamy na spacer po wystawie z Kają Puto.

Kaja Puto

publicystka i redaktorka zajmująca się tematyką Europy Wschodniej oraz migracji. Związana z "Krytyką Polityczną", stowarzyszeniem reporterów Rekolektyw i stowarzyszeniem n-ost - The Network for Reporting on Eastern Europe. W latach 2015-2018 wiceprezeska wydawnictwa Ha!art.