Jadąc z szybkością stu kilometrów na godzinę
Oprowadzanie Doroty Jareckiej

• Jadąc z szybkością stu kilometrów na godzinę

Widok wystawy, fot. B. Stawiarski

Zapraszamy na kolejne oprowadzanie po wystawie „Andrzej Wróblewski. Recto / Verso” przygotowane przez zaproszonego gościa.

Tym razem oprowadzać będzie Dorota Jarecka, odpowiedzialna za część archiwalną wystawy.

Dorota Jarecka, historyczka i krytyczka sztuki, współpracuje z „Gazetą Wyborczą”, publikowała także w „Kresach”, „Magazynie Sztuki”, „Res Publice Novej”, „Dialogu”, „Polityce”, „Didaskaliach”. Współkuratorka wystaw „Erna Rosenstein. Mogę powtarzać tylko nieświadomie” w Fundacji Galerii Foksal w Warszawie (2011), „Erna Rosenstein. Organizm” w Galerii Art Stations w Poznaniu (2013). W latach 2011–2012 prowadziła program spotkań „Krytycy i krytycy” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie poświęcony stanowi krytyki sztuki oraz warsztatowi krytyka. W roku 2012 otrzymała Nagrodę Krytyki Artystycznej im. Jerzego Stajudy. Jest współredaktorką książki Krystiana Robb-Narbutt. Rysunki, przedmioty, pracownia (2012). Należy do Obywatelskiego Forum Sztuki Współczesnej i Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki AICA.