Iwo Zmyślony oprowadza po wystawie „Daniel Rycharski: Strachy”

• Iwo Zmyślony oprowadza po wystawie „Daniel Rycharski: Strachy”

Fot. Kuba Mozolewski

W niedzielę, 24 lutego o godzinie 16:00, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na autorskie oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy”, które poprowadzi Iwo Zmyślony.

Co prace Daniela Rycharskiego pozwalają powiedzieć o współczesnej Polsce? Czy mają realny potenciał zmiany społecznej? Na czym polega ich wartość, jeżeli zastanowimy się nad tym z punktu widzenia kryzysu narodowej wspólnoty? Nad tymi zagadnieniami zastanowimy się wspólnie z Iwo Zmyślonym.

Oprowadzania gościnne, to cykl wydarzeń, w ramach którego ekspertki i eksperci oprowadzają po aktualnej wystawie, proponując własne sposoby jej odycztania. W ramach zaplanowanych siedmiu autorskich oprowadzań po wystawie "Daniel Rycharski. Strachy", w oparciu o własną wiedzę, poruszać będą zagadnienia relacji etnografii i praktyki zaangazowanej, sztuki i religii, czy opowiedzą o obrazach wsi i queerowych historiach.

Spotkania skierowane są do osób dorosłych. Udział w oprowadzaniu w cenie biletu wstępu na wystawę, nie obowiązują zapisy. Spotkania trwają około godziny. Spotykamy się przy recepcji w Muzeum nad Wisłą.

Iwo Zmyślony

krytyk sztuki i metodolog, autor publikacji naukowych, esejów, wywiadów i recenzji. Studiował filozofię i historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Albert-Ludwigs-Universität Freiburg i Katholieke Universiteit Leuven. Doktoryzował się na podstawie pracy o pozawerbalnych wymiarach poznania i wiedzy (tacit knowledge). Stypendysta programów GFPS, DAAD, MNiSW, NCN i Młoda Polska. Współpracuje z „Dwutygodnikiem”, „Kulturą Liberalną”, TVP Kultura oraz instytucjami sztuki w Polsce i za granicą. Wykładowca Uniwersytetu Otwartego UW, Viamoda School of Fashion w Waszawie i School of Form w Poznaniu.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w Polskim Języku Migowym po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy”Popołudnie w Muzeum MUZEUM nad Wisłą
16:00 Warsztaty Gdzie jest miejsce sztuki?warsztaty dostosowane do potrzeb dorosłych z ASD MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku ukraińskim po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy”Екскурсія по виставці «Даниэль Рихарский. Страхи» українською мовою MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski: Strachy” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimpo wystawie „Daniel Rycharski. Strachy” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski: Strachy” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Michał Oleszczyk oprowadza po wystawie „Daniel Rycharski: Strachy” MUZEUM nad Wisłą