Instrumenty do robienia hałasu
spotkanie z Karoliną Bregułą i uczestniczkami Czarnego protestu

• Instrumenty do robienia hałasu

"Instrumenty do robienia hałasu", fot. Karolina Breguła

3 października 2016 roku w Galerii Studio w Warszawie Karolina Breguła, uczestnicząca w odbywającej się tam wystawie „Po wiecu” , zaprosiła strajkujące kobiety i wszystkich uczestników Czarnego protestu na herbatę i kanapki.

Galeria została wyjątkowo w ten dzień otwarta , by stworzyć przetrzeń spotkań i odpoczynku dla osób, które brały tego dnia udział w manifestacjach. Artystka prezentowała na wystawie swoją pracę, która powstała w odpowiedzi na zaostrzającą się debatę w przestrzeni publicznej - „Instrumenty do robienia hałasu”, obiekty stworzone z resztek materiałów artystycznych, jak pędzle, puszki po farbach i klejach, skrawki tkanin, które mogą być uruchomione jako grzechotki, bębenki, dzwonki itd. Kilkanaście osób wypożyczyło „Instrumenty” na rok. Po roku spotykamy się , by opowiedzieć, w jaki sposób były używane, obejrzeć dokumentację i wymienić się obserwacjami.

Spotkanie artystki z uczestniczkami i uczestnikami protestów jest otwarte dla szerokiej publiczności.

Karolina Breguła

(ur. 1979) - artystka multimedialna, autorka instalacji, happeningów, wideo i fotografii. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, doktorantka na tej samej uczelni. Jej prace pokazywane były między innymi w Muzeum Narodowym w Warszawie, w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, w Jewish Museum w Nowym Jorku czy na 55. Biennale Sztuki w Wenecji. Laureatka drugiej nagrody w konkursie Spojrzenia 2013 i trzeciej nagrody Samsung Art Master 2007. Laureatka wielu stypendiów jak stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendium Młoda Polska i stypendium Funduszu Wyszehradzkiego. Autorka takich projektów jak Wieża (2017), Fire-Followers (2013), Biuro tłumaczeń sztuki (2010) czy Niech nas zobaczą (2003). Mieszka i pracuje w Warszawie.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku hiszpańskimpo wystawie „Plac Defilad: krok do przodu” Galeria Studio
Plac Defilad 1, Warszawa
18:00 Debata Przestrzeń. Miejskie place do użyciadebata z cyklu „26.400 m2 konfliktu” barStudio
Plac Defilad 1, Warszawa
17:30 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskiepo wystawie „Plac Defilad: krok do przodu” Galeria Studio
18:00 Film Last Exit AlexanderplatzProjekcja filmowa Kino Muzeum Warszawy
rynek Starego Miasta 28-42, Warszawa
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskiepo wystawie „Plac Defilad: krok do przodu” Galeria Studio
Plac Defilad 1, Warszawa
15:00 Debata Zieleń. Komu na niej (nie) zależy? O zieleni jako narzędziu politycznej walki w mieście barStudio
Plac Defilad 1, Warszawa