Inokulacja. Mobilna projekcja obrazów

fot. Paulina Mirowska

[Zdjęcie drzew obrosłych hubami]
  • Inokulacja. Mobilna projekcja obrazów

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na wydarzenie związane z odsłonięciem instalacji Pauliny Mirowskiej w Parku Rzeźby na Bródnie.

Zdawać by się mogło, że sztuczny ekosystem, taki jak park jest wolny od gatunków, które ludzie uznają za niepożądane. Nic bardziej mylnego, gdy chodzi o grzyby.

Poprzez obserwacje najbliższego otoczenia i nas samych przy pomocy nowoczesnej aparatury naukowej przybliżymy życie i formy występujące w królestwie tych organizmów.

Materiał wizualny w formie zdjęć makro grzybni występującej w naszym najbliższym sąsiedztwie stanie się podstawą do procesu inokulacji. Akt symbolicznego „zagrzybiania" poprzez projekcję obrazów na park, odbywa się dzięki współpracy z warszawskimi mykologami z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Działalnie to, poza funkcją wizualną jest narzędziem dla edukacji ekologicznej oraz mykologicznej. Aktywności wizualno-warsztatowe podjęte przez artystkę będą miała swoją kontynuację w następnych tygodniach w formie aktywistycznego panelu poświęconego kwestii zarządzania ternami zielonymi w obliczu zmian klimatycznych.

Paulina Mirowska

Artystka wizualna i aktywistka. Ukończyła kierunki Fotografia i Grafika Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od 2011 pracuje na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP, gdzie wykłada w ramach Pracowni Fotografii. Jest członkinią kolektywu Pracowni Wschodniej, Grupy Jest oraz pracowni sitodrukarskiej PHU Sitex. Od lat bierze aktywny udział w ramach niezależnych działań grupowych oraz indywidualnych, łącząc zagadnienia fotografii analogowej, rzeźby, grafiki oraz self-publishingu. Jest współautorką wielu instalacji oraz wydarzeń społecznych. Działa w ruchu obywatelskim Strajk Dla Ziemi. Wierzy w siłę działań artystyczno-społecznych oraz rewizje codziennych praktyk ludzkich wokół zagadnień ekologii oraz współtworzenia habitatu na równych prawach z roślinami i zwierzętami.