Gołym okiem: Ciało, które widzę
Warsztaty choreograficzne na wystawie

• Gołym okiem: Ciało, które widzę

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty choreograficzne w przestrzeni wystawy „MIRIAM CAHN: JA, ISTOTA LUDZKA”.

Dwudniowe warsztaty choreograficzne skierowane są do wszystkich zainteresowanych ćwiczeniem zmysłów, wyostrzaniem uwagi i rozwijaniem jej poprzez ciało, studentek i studentów, performerek i performerów. Doświadczenie w tańcu/choreografi nie jest wymagane.

Warsztaty zakładają pogłębioną pracę z ciałem-obiektem, kolorem, przestrzenią, słowem i działaniem oraz ich wzajemnymi relacjami. Tymczasowo zaanektujemy przestrzeń wystawy „MIRIAM CAHN: JA, ISTOTA LUDZKA”, aby wydobyć z niej najciekawsze wątki związane z zagadnieniami komponowania spojrzenia i uwikłania ciała w relacje dzieło sztuki-przestrzeń wystawiennicza.

Będziemy wyprowadzać ruch z obserwacji otoczenia oraz pracować nad wrażliwością ciała różnymi metodami improwizacji, indywidualnie i w grupie.

Każdy warsztat składać się będzie z rozgrzewki i ćwiczeń z percepcją, kolektywnych działań performatywnych w przestrzeni wystawy i dyskusji.

Zajęcia trwają dwie godziny. Zachęcamy do zapoznania się z wystawą przed warsztatami oraz wzięcia ze sobą wygodnych/sportowych ubrań, najlepiej w jednolitych wyrazistych kolorach.

Sobotnie warsztaty są pierwszą częścią dwudniowego cyklu. Prosimy o zaznaczeniu w polu „informacje dodatkowe” formularza zgłoszeniowego, czy planują państwo udział w jednych warsztatach, czy w obu - w sobotę i w niedzielę.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Alicja Czyczel - choreografka, performerka i kulturoznawczyni dzieląca czas pomiędzy Francję i Polskę. Absolwentka magisterskich studiów choreograficznych exerce w Narodowym Centrum Choreografii ICI-CCN w Montpellier we Francji oraz studiów magisterskich MISH na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Paris-Sorbonne. Laureatka (2017) nagrody specjalnej im. Jerzego Gota za pracę z zakresu historii teatru polskiego w konkursie organizowanym przez Instytut Teatralny w Warszawie za pracę o dokumentacji publiczności Akademii Ruchu. Stypendystka Młodej Polski 2018, Alternatywnej Akademii Tańca 2018 w Art Stations Foundation oraz danceWEB 2019. Jej praktyka choreograficzna opiera się na badaniu wyobraźni i wytwarzaniu zmysłowych fikcji w relacji z ciałem, słowem mówionym i dźwiękiem. Angażuje się w projekty in situ, prowadzi warsztaty choreograficzne dla dzieci oraz spacery performatywne.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

11:30 Warsztaty Gołym okiem: Ciało, którym jestemWarsztaty choreograficzne na wystawie MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Niedzielny spacer po wystawie„MIRIAM CAHN: JA, ISTOTA LUDZKA” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Wtorek w Muzeum z wystawą„MIRIAM CAHN: JA, ISTOTA LUDZKA” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Popołudnie w Muzeumz wystawą „MIRIAM CAHN: JA, ISTOTA LUDZKA” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Podróż do wyzwolonego ciałaWspólne oglądanie wystawy z Kayą Szulczewską MUZEUM nad Wisłą
12:30 Oprowadzanie Gdy sztuki piękne nie zawsze są pięknePopołudniowe oprowadzanie po wystawie MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Piątkowy wieczór z wystawą„MIRIAM CAHN: JA, ISTOTA LUDZKA” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie„MIRIAM CAHN: JA, ISTOTA LUDZKA” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Sobota z wystawą„MIRIAM CAHN: JA, ISTOTA LUDZKA” MUZEUM nad Wisłą