Gąbczasta sztuka
warsztaty dla dzieci

• Gąbczasta sztuka

Widok wystawy finałowej 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii w Muzeum nad Wisłą, 6-19 maja 2019, materiały Fundacji APH, fot. Piotr Litwic.
  • Gąbczasta sztuka

Na warsztatach przekonamy się, jakie formy może przyjmować sztuka – czy zawsze musi to być obraz lub rzeźba? Czy da się połączyć te dwie techniki?

Artystka Justyna Wiśniewska zrobiła pracę, która nie dość, że jest przestrzennym obrazem (wygląda jak rzeźba), to jeszcze wcale nie została namalowana farbami! Każdy chciałby dotknąć pracy artystki: jest ona niezwykle miękka. A wszystko dlatego, że jest zrobiona z pianki.

Na zajęciach zrobimy swoje własne przestrzenne, zaskakujące i puchate obrazy z pianki.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Agnieszka Szostakiewicz

historyczka sztuki, edukatorka z wieloletnim doświadczeniem, przewodniczka, performerka, wykładowczyni, specjalistka do spraw edukacji. Prowadzi autorskie warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od ponad dwunastu lat związana z Zachętą Narodową Galerią Sztuki. Prowadzi wykłady na kierunku Sztuka Mediów na warszawskiej ASP oraz zajęcia na SWPS-ie.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie MUZEUM nad Wisłą
17:30 Warsztaty Czy mowa nienawiści jest jadalna? warsztaty dla dorosłych MUZEUM nad Wisłą
12:30 Warsztaty Twórczy relaks dla najmłodszychwarsztaty dla dzieci MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Oprowadzanie z audiodeskrypcją MUZEUM nad Wisłą
17:00 Warsztaty Homeostaza - symfonia oddechowa Dobrawy Borkaływarsztaty dla dorosłych MUZEUM nad Wisłą
17:00 Spotkanie „Gramatyka kolekcjonowania”spotkanie z autorkami książki MUZEUM nad Wisłą, Bistro Paloma
19:00 Finisaż Gala finałowa18. edycji konkursu APH MUZEUM nad Wisłą
11:00 Oprowadzanie Bogna Świątkowskaoprowadza w języku polskim po wystawie MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Bogna Świątkowskaoprowadza w języku angielskim po wystawie MUZEUM nad Wisłą