Emesenki: Kosmiczna architektura. Sztuka dla najmłodszych

• Emesenki: Kosmiczna architektura. Sztuka dla najmłodszych

fot. Kuba Mozolewski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Muzeum Warszawy zapraszają dzieci w wieku 3-5 lat wraz z opiekunem/ami na warsztaty w ramach 10. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

Czy budynek może wyglądać jak kosmiczny latający talerz? Kto może w nim mieszkać? Czy można stworzyć niewidzialne schronienie? Czy da się zbudować dom z samych kółek? Przyglądając się podczas warsztatów niezwykłym przykładom ukraińskiej architektury, spróbujemy odpowiedzieć wspólnie na te pytania.

Poprzez obserwację, rozmowę i działania manualne cykl wprowadza dzieci w niezwykły świat sztuki współczesnej. Zajęcia składają się z krótkiej wycieczki po wystawie i twórczego działania (w rolach głównych malowanie, sklejanie, rysowanie, konstruowanie i opowiadanie). Wychodzimy z założenia, że muzeum to najlepsze laboratorium pomysłów i miejsce ćwiczenia wyobraźni, a przy okazji dobra przestrzeń do wspólnego spędzania czasu.

Koncepcja i prowadzenie: Agnieszka Sinicka.

Udział w cenie biletu wstępu na wystawę – dla dzieci 1 zł, dla opiekunów 2 zł

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-5 lat. Zakładamy aktywny udział opiekunów.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Agnieszka Sinicka

edukatorka, koordynatorka programów edukacyjnych i historyczka sztuki. Na co dzień zajmuje się koordynacją programu edukacyjnego „Laboratorium Edukacji Filmowej” organizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Współpracuje z działami edukacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Współpracowniczka SPOTLIGHT KIDS – platformy promocji sztuki współczesnej dla dzieci, gdzie prowadzi zajęcia z obszaru sztuki współczesnej, a także wspomaga koordynację działań.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Sąsiedzi” Pawilon Cepelii
Marszałkowska 99/101, Warszawa
17:00 Spotkanie Nowe sąsiedztwo: Marina Napruszkina w rozmowie z Wasylem CzerepanynemПрезентація ініціативи «Нове сусідство»: Марини Напрушкіної розмовляє з Василем Черепанином MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku ukraińskim po wystawie „Sąsiedzi”Екскурсія по виставці «Сусіди» українською мовою Pawilon Cepelii
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Sąsiedzi” Pawilon Cepelii
Marszałkowska 99/101, Warszawa
17:00 Dyskusja Polityka migracyjna a warunki pracy. Rozmowa wokół pracy Ukraińców w Polsce Дискусія про польську політику щодо українських мігрантів та біженців MUZEUM na Pańskiej
Pańska 3 , Warszawa
15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Sąsiedzi”. Popołudnie w Muzeum Pawilon Cepelii
Marszałkowska 99/101, Warszawa