Domowa myśl techniczna
dyskusja wokół książki Olgi Drendy “Wyroby”

• Domowa myśl techniczna

Fotografia z książki Olgi Drendy "Wyroby". Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Karakter

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na dyskusję wokół książki Olgi Drendy „Wyroby”.

Popołudniowa dyskusja z udziałem Olgi Drendy będzie przeglądem i próbą analizy nurtu zwanego “domową myślą techniczną Polaków”. Obejrzymy ciekawe przykłady, które Olga opisała w “Wyrobach”, opowiemy o naszych pasjach ulepszania i innowacji. Odwiedzimy gospodarstwa domowe, przydomowe ogródki i szopy a także perłę w koronie polskiej myśli innowacyjnej, czyli pracownicze ogródki działkowe.

Spotkanie autorskie jest otwarte dla uczestników w każdym wieku. Dyskusja jest częścią programu innowacyjnej soboty „Wyroby i prototypy”, w ramach którego odbędą się również warsztaty.

Natalia Fiedorczuk-Cieślak

pisarka, kompozytorka, córka nauczyciela wychowania technicznego. Z wykształcenia psychopedagog twórczości i trener kreatywności. Zarówno we własnej pracy twórczej, jak i podczas prowadzenia warsztatów wykorzystuje heurystyki twórczego rozwiązywania problemów. Laureatka Paszportu Polityki w dziedzinie literatury za powieść "Jak pokochać centra handlowe”. Kocha centra handlowe i socjologiczne analizy wnętrz mieszkań prywatnych.

Olga Drenda

pisarka, publicystka, antropolożka. Autorka świetnie przyjętych “Wyrobów" i “Duchologii polskiej”. W pracy nadzwyczaj zainteresowana badaniem domowej wynalazczości, kulturą przedmiotu i relacją człowiek-materia. Pisze m.in. dla Nowych Peryferii, Dwutygodnika i magazynu internetowego Papaya.rocks.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Katarzyna Kucharska-Hornungoprowadza po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy” MUZEUM nad Wisłą
18:30 Spotkanie Rytuał w religii, rytualność w sztuceRozmowa z prof. Marią Poprzęcką i projekcja filmów MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy”Popołudnie w Muzeum MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Daniel Rycharski oprowadzapo wystawie „Daniel Rycharski. Strachy” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku francuskim po wystawie „Daniel Rycharski. Strachy”La visite guidée en français de l’exposition « Daniel Rycharski. Angoisses » MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Daniel Rycharski: Strachy” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimpo wystawie „Daniel Rycharski. Strachy” MUZEUM nad Wisłą