Dokąd zmierza architektura?
Spotkanie wokół wystawy Kolekcji „Architektury-murator” oraz wykład prof. Małgorzaty Omilanowskiej

• Dokąd zmierza architektura?

Kolekcja "Architektury-murator" dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej, widok wystawy, fot. B. Stawiarski

Zapraszamy na ostatnie spotkanie wokół wystawy Kolekcja „Architektury-murator” dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Zebrani goście będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie „Dokąd zmierza architektura?”. Wprowadzający wykład wygłosi Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska. Po wykładzie zapraszamy na dyskusję Ewy P. Porębskiej i Grzegorza Stiasnego.

Po powitaniu gości przez Ewę P. Porębską i Tomasza Fudalę rozpocznie się wykład „Architektura dla kultury” Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej, po wykładzie - dyskusja i pytania do pani minister.

18.15-18.25 - przerwa kawowa.

O godzinie 18.25 ropocznie się część spotkania skupiona na praktyce. Prelekcję „Nowoczesny dom - integracja systemów instalacyjnych” wygłosi Jacek Szostak, brand manager firmy Excinte, sponsora kolekcji. Następnie w dyskusji „Dokąd zmierza architektura” udział weźmie Ewa P. Porębska i Grzegorz Stiasny.

Rejestracja na spotkanie przez formularz na stronie „Architektury-murator”.

Ewa P. Porębska - architekt, krytyk architektury.   Redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator” , wiceprezes wydawnictwa MURATOR SA. Pierwszy polski juror Architektonicznej Nagrody Unii Europejskiej imienia Miesa van der Rohe (w 2013 roku), ekspert tej nagrody w 2015 roku. Członek Rady Ekspertów Nagrody European Prize for Urban Public Space oraz „scout” nagrody City to City FAD Award.

Grzegorz Stiasny - architekt, krytyk architektury, współzałożyciel studia architektonicznego ARE Stiasny/Wacławek, laureat Honorowej Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich w 2012 roku, a także wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 2013 roku był ekspertem Nagrody Unii Europejskiej dla architektury współczesnej - Mies van der Rohe Award.

Polecamy:

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: