Dojrzali Wspaniali
zapraszają na wspólne oglądanie wystaw wraz z Małgorzatą Minchberg

• Dojrzali Wspaniali

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na cykl „Dojrzali Wspaniali zapraszają na wspólne oglądanie wystaw”. Spotkania odbywają się na wystawie w każdy czwartek między 16:00 a 18:00.

Spotkania prowadzi opiekunka publiczności i przewodniczka Jolanta Woch oraz zaproszeni przez nią goście: kurator wystawy, krytycy sztuki piszący o pracach Daniela Rycharskiego oraz bezpośredni ich odbiorcy: sąsiedzi artysty ze wsi Kurówko.

Omawianie prac przedstawionych na wystawie trwa około godziny. Później, przy kawie i ciastkach w sali edukacyjnej, możemy wspólnie pooglądać zamieszczone w internecie wywiady z artystą, zapisy performensów i debat na tematy poruszane w jego twórczości.

Nie obowiązują zapisy. Spotkania mają formułę otwartą, dołączyć można w każdej chwili. Udział w cenie biletu (0-5 zł).

Cykl powstał we współpracy z Fundacją Zaczyn od wielu lat działającą na rzecz osób starszych.

Małgorzata Minchberg

Artystka wizualna, specjalistka ds. edukacji artystycznej, animatorka kultury, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie upowszechniania kultury, twórczyni projektów edukacyjnych. Edukuje do sztuki i przez sztukę. Zajmuje się pielęgnowaniem postaw twórczych ludzi niezależnie od wieku, wykształcenia czy zdolności.

Laureatka I Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2016; nominowana do nagrody w roku 2017. W 2018 roku nagrodzona WNEK za długofalowy projekt wcielający edukację przez sztukę w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Radości.