Do tablicy!
Cykl debat prowadzony przez Justynę Suchecką

• Zdjęcie ukazujące nauczycielkę i dzieci stojące przy tablicy z wykresem przedstawiającym liczby dotyczące budowy szkół powszechnych

fot. NAC, Budowa Szkół Powszechnych, 1933

Do tablicy!

Problemy oświaty są palące, kolejne pożary wybuchają nagle, bez zapowiedzi. I zanim porządnie się nad nimi pochylimy, już pali się gdzieś indziej. A świat szkolny zaczyna czekać, aż problemy same wygasną.

My czekać nie chcemy, dlatego co tydzień będziemy dyskutować o problemach edukacji, które są w danym momencie najgorętsze.

We wtorek 19.10 Justyna Suchecka spotka się z Idą Kazimierczak, ekspertką akcja Wolna Szkoła, Kubą Wygnańskim z Fundacji Stocznia oraz Zuzą Karcz, aktywistką i studentką SGH. Rozmowa dotyczyć będzie tego, jak angażować środowiska inne niż nauczycielskie w dyskusje o edukacji i czemu jest to takie trudne?

Justyna Suchecka

dziennikarka TVN24.pl, autorka książki „Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat", laureatka Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego za publicystykę edukacyjną (2018) oraz nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne (2020).

Zuzanna Karcz

popularyzatorka edukacji obywatelskiej, antydyskryminacyjnej i klimatycznej. Zaangażowana w działania na rzecz praw człowieka, skupiająca się na tematyce praw kobiet i osób nieheteronormatywnych. Studentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Członkini Rady Programowej OEES. Zaangażowana m. in. w takie projekty jak Forum Przyszłości Kultury 2021: “Solidarność i troska” czy Ranking Szkół LGBTQ+.

Iga Kazimierczyk

doktor nauk pedagogicznych, prezeska fundacji "Przestrzeń dla edukacji", ekspertka w kampanii "Wolna szkoła". Od 15 lat związana z sektorem pozarządowym i organizacjami działającymi w obszarze edukacji. Trenerka, autorka materiałów dla nauczycieli na temat wspierania funkcji wychowawczej szkoły. Zawodowo zajmuje się badaniem kultury pracy szkoły i wczesną edukacją. Prowadzi zajęcia dla studentów na Wydziale Pedagogicznym UW.

Kuba Wygnański

Prezes zarządu Fundacji Stocznia. Socjolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, działacz organizacji pozarządowych. W latach 80-tych działacz „Solidarności” i Komitetów Obywatelskich. Uczestnik obrad Okrągłego Stołu. Współtwórca m.in. Stowarzyszenia na rzecz Forum Inicjatyw Pozarządowych oraz Banku Danych o Organizacjach Pozarządowych Klon/Jawor. Współpracował m.in. z Polską Akcją Humanitarną, Fundacją im. Stefana Batorego oraz Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

15:00 Oprowadzanie Środowe oprowadzanie po wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą
18:00 Debata Być bliżej. Dostępność edukacji dla dzieci migranckich i uchodźczychWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? Online
,
18:00 Debata Co Warszawa może zrobić dla edukacji?WARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Piątkowe oprowadzanie po wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Sobotnie oprowadzanie po wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą
12:00 Spacer Spacer architektoniczny | Muzeum projektowania szkółWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? Miejsce zbiórki spaceru: Metro Stare Bielany (wyjście od al. Zjednoczenia)
,
12:00 Spotkanie Niedziela z Blyzkist I Olga Mzhelskaya WARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie gościnne po wystawie – Zuzanna KarczWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą