Ciałowanie
warsztaty choreograficzne dla dzieci

• Ciałowanie

fot. Alicja Czyczel

Główną osią warsztatów będzie wspólne działanie.

Wystawa „Bestia, bóg i linia” stanie się naszym laboratorium ruchu, miejscem eksplorowania wielozmysłowego doświadczenia otaczającej nas rzeczywistości. Będziemy turlać się, ugniatać nawzajem, odkrywać zalety swobodnego ruchu i rysunku, uczyć się uważności i doceniać otaczające nas piękno przyrody.

Taniec i gry choreograficzne, wspólne rysowanie i wydawanie dźwięków będą dla dzieci narzędziem poznawania ich własnego ciała, budowania zaufania i relacji. Podczas zajęć poznamy elementy improwizacji i pracy z dotykiem. Będziemy rozwijać wyobraźnię i nieprzebrany potencjał naszych zmysłów.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Alicja Czyczel

(1991) choreografka, kulturoznawczyni, absolwentka kursu choreografii eksperymentalnej w Centrum w Ruchu w Warszawie oraz Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Jej praca magisterska o dokumentacji publiczności Akademii Ruchu zdobyła nagrodę specjalną w konkursie organizowanym przez Instytut Teatralny w Warszawie. Aktualnie studentka magisterskich studiów choreograficznych exerce w ICI-CCN w Montpellier we Francji. Jej zainteresowania artystyczne krążą wokół zagadnień demokratyzacji tańca, cielesnego imaginarium, relacji obrazu, tekstu i dźwięku oraz feminizmu. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu "Młoda Polska" 2018 i Art Stations Foundation Grażyny Kulczyk.

Inne wydarzenia z tego cyklu: