Buntowniczki: opowieści rysunkowe
działania rodzinne

• Buntowniczki: opowieści rysunkowe

fot. Kuba Mozolewski

Jak najlepiej uczcić superbohaterki? Zrobić o nich komiks!

Warsztaty z tworzenia komiksów to okazja, by dowiedzieć się, jak poprzez rysowanie opowiedzieć można czyjąś historię. Bohaterkami komiksów będą kobiety odważne, spełniające swoje marzenia, kobiety walczące i uparte, buntujące się przeciwko oczekiwaniom innych ludzi.

Warsztaty są częścią cyklu „Po co dzieciom artyści?” i towarzyszą wystawie „Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy”.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Marta Przybył

graficzka, edukatorka, aktywistka. Studiowała grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz arteterapię na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Współpracuje z wydawnictwami, instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi oraz angażuje się w oddolne działania społeczno-kulturalne. Interesuje ją twórcza praca z ludźmi.

Olga Wróbel

kulturoznawczyni z wykształcenia, muzealniczka z zawodu, czytelniczka z zamiłowania. Czasami pisze (na blogu Kurzojady) i rysuje (na blogu Odmiany masochizmu). Autorka komiksów „Ciemna strona księżyca” i "Do kroćset!". Mieszka w Warszawie z mężem, córką, kotami, papugami i pomniejszą zwierzyną.