Biuro tekstów jawnych w Departamencie Obecności
Otwarcie i inauguracja programu

• Biuro tekstów jawnych w Departamencie Obecności

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na performans awatara polishboy08 w muzycznym aranżu Lubomira Grzelaka oraz odsłonę nowej instalacji Zuzy Golińskiej, które zainaugurują kolejny cykl w Departamencie Obecności, zatytułowany Biuro Tekstów Jawnych.

Biuro Tekstów Jawnych to interdyscyplinarny projekt, pseudo-start-up i grupa badawcza analizująca rolę nowych mediów w obecnym kryzysie komunikacji i politycznego przekazu. Swoją nazwę zapożycza z dziedziny kryptografii nawiązując do wiadomości, która nie została jeszcze zamieniona na szyfrogram lub którą właśnie odszyfrowano.

Głównym celem Biura Tekstów Jawnych jest długofalowe inicjowanie wymiany wiedzy pomiędzy środowiskami programistycznymi a humanistycznymi oraz próba odpowiedzi na pytanie jak promować obiektywne treści w czasach dezinformacji, nadużyć interpretacyjnych i gier retorycznych.

• 30 maja, odsłona instalacji Zuzy Golińskiej, performans awatara polishboy08, muzyka Lubomir Grzelak, dj sets Facheroia, Charlie 19:00-22:00
  • 2 czerwca, godz. 18:00 pokaz filmu Golden Dawn Girls (2017), reż. Håvard Bustnes
  • 4 czerwca, 10-18:00, 225964027, performans telefoniczny Zuzy Golińskiej i Natalii Sielewicz
  • 6 czerwca, godz. 18:00 spotkanie z Normanem Leto
  • 8 czerwca, godz. 18:00 pokaz filmu Wielebny W. (2017), reż. Barbet Schroeder
  • 9 czerwca, godz. 17:00 warsztaty z trollingu z Irminą Rusicką i Kasprem Lecnimem
  • 12 czerwca, godz. 18:00 debata Post-prawda lewicy, post-prawda prawicy, Jakub Majmurek i goście
  • 14 czerwca, godz. 18:00 Józef Robakowski, Krew Facebooka, spotkanie i wykład filmowy.
  • 16 czerwca, godz. 18:00 Kraina Grzybów TV, spotkanie z Wiktorem Stribogiem