Autoportret podwójny
warsztaty dla matek i córek

• Autoportret podwójny

Kudzanai Chiurai, "Żyjemy w ciszy" ( Rozdzał 1-7), 2017. Dzięki uprzejmości artysty i galerii Goodman

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza kobiety: córki i matki, na wspólne warsztaty, które poprowadzi Aldona Doliszna, muzealna przewodniczka, i jej córka, Sylwia Doli Doliszna, ilustratorka i graficzka.

W tracie spotkania podejmiemy dyskusję o zmieniającej się roli kobiet w rodzinie i społeczeństwie oraz ich wzajemnych, często niełatwych relacjach. Porozmawiamy o obszarach wspólnych i „zaminowanych”: czego mogą nauczyć nas córki, co cenimy u swoich matek, jak rozmawiać, żeby się rozumieć? Niepodległe kobiety - co to dla nas znaczy? Po obejrzeniu wybranych prac na wystawie uczestniczki spotkania stworzą „Autoportrety podwójne”.

Aby wziąć udział w warsztatach nie wymagane są zdolności ani doświadczenia plastyczne, wystarczy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy.

Warsztaty zorganizowane w ramach podsumowania szkolenia dla edukatoròw i nauczycieli „Wzornik” organizowanego przez Zachętę – Narodową Galerię Sztuki.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.

Aldona Doliszna

Filolog, ukończyła Uniwersytet Warszawski, uczy języka angielskiego. Dzięki córce artystce „odkryła” Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie często pracuje jako wolontariuszka, a także oprowadza zwiedzających oraz opiekuje się wystawami. Pasjonuje się malarstwem sztalugowym i bajecznym batikiem.

Sylwia Doli Doliszna

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej na wydziale operatorskim Łodzi oraz Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na wydziale grafiki. Pracuje jako ilustratorka oraz projektantka graficzna. Od 2013 członkini Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. „Interesuje mnie komunikat wizualny. Szczególną uwagę poświęcam ilustracji dziecięcej".

Więcej: www.facebook.com/sylwiadoli.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Olga Stanisławska oprowadza po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe”Popołudnie w Muzeum MUZEUM nad Wisłą
12:00 Warsztaty Uzupełnienie historiiwarsztaty rodzinne w PJM z tłumaczeniem na polski język foniczny MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Ewa Toniak oprowadza po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą