Anna Zaradny
Koncert w ramach cyklu \"Co słychać\"

• Anna Zaradny

fot. Szymon Rogiński

W ramach solowego koncertu w audytorium Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie Anna Zaradny zaprezentuje swój najnowszy utwór.

Ceniona jako kompozytorka i improwizatorka, Anna Zaradny, od lat z sukcesami porusza się w polu współczesnej eksperymentalnej muzyki elektroakustycznej. Jej koncerty na elektronikę solo słyną z gęstości formy, intensywności i dynamizmu.

Anna Zaradny - artystka dźwiękowa i wizualna, kompozytorka, instrumentalistka, współtwórczyni Musica Genera Festival oraz wytwórni Musica Genera. Twórczość Anny Zaradny realizuje się w sztuce dźwiękowej i wizualnej. Jako kompozytorka i instrumentalistka porusza się w szerokim spektrum od akustycznej muzyki improwizowanej, o minimalistycznym współczesnym idiomie, do złożonej strukturalnie i kompozycyjnie całkowicie elektronicznej, eksperymentalnej formy.
Prace o charakterze wizualnym Zaradny tworzy głównie w formie instalacji, obiektu, fotografii i video. Artystka posługuje się w nich środkami abstrakcji, mikro obiektami dźwiękowymi i architektonicznymi, światłem i przestrzenią. Prace te cechuje wieloznaczność koncepcji i relacji pomiędzy ideami, a medium formy.

Artystka realizuje projekty na calym świecie, ostatnie ważniejsze prezentacje to min. wystawy w: Muzeum Sztuki Nowoczesnej Warszawa, Galeria Starter Warszawa, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki Warszawa, SiILBERKUPPE – Berlin, Kunst Werke, Berlin, oraz koncerty w ramach festiwali:  El Nicho Aural Festival, Mexico City, Unsound Festiwal, New York, Exploratory Music From Poland Super-Deluxe Tokyo, Japan, What is music? Sydney, Melbourne;All Ears Oslo. Dyskografia Anny Zaradny obejmuje nagrania solowe i projekty z min. Robertem Piotrowiczem, Burkhardem Stanglem, Tony Buckiem, Corem Fuhlerem. Jest również autorką muzyki do spektakli teatralnych i projektów multimedialnych. Laureatka nagrody publiczności 5 edycji konkursu „Spojrzenia 2011 – Nagroda Fundacji Deutsche Bank”.

Więcej na stronie: annazaradny.net