Dzień na działce
z Agnieszką Dragon

• Dzień na działce

fot. Agnieszka Dragon

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na dzień na działce w ramach 12. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE „Coś wspólnego".

Prace ogrodnicze i porządkowe: wspólne przerzucanie kompostu, zbieranie nasion, budowanie karmników i przygotowanie ogrodu na zimę. Praca połączona z odpoczynkiem. Proporcje dowolne, w zależności od chęci i możliwości.

Rodzinny Ogród Działkowy „Pratulińska” założony w 1945 roku na terenie dawnego Folwarku Targówek, to jeden z najstarszych ogrodów działkowych po wschodniej stronie Warszawy. Ogród zajmuje obszar ponad 12 hektarów i rozciąga się między osiedlem mieszkaniowym oraz stacją metra Targówek Mieszkaniowy a torami kolejowymi i powstającą stacją PKP Warszawa Targówek. Na jego terenie znajduje się łącznie 249 działek oraz malownicza willa – Dom Działkowca, w którym odbywają się spotkania społeczności działkowców, coroczne zebrania walne, a także imprezy okolicznościowe. Ulica Pratulińska dzieli kolonię na tzw. małe i duże ogrody, do których prowadzi łącznie 12 bram wejściowych. Bezpośrednio pod ogrodem przebiega druga linia metra.

Agnieszka Dragon

działkowiczka, działaczka i organizatorka projektów społecznych i międzypokoleniowych. Działa na rzecz otwierania ogrodów działkowych i tworzenia w nich miejsc spotkań. Dokumentuje życie działkowe w ramach projektu Warszawscy Działkowcy. Aktualnie, wraz z polsko-niemieckimi badaczkami sprawdza możliwości integracji ogrodów działkowych i społecznościowych na przykładzie Warszawy i Berlina.

Anna Ciabach

historyczka sztuki, kuratorka wystaw, autorka i redaktorka tekstów, organizatorka wydarzeń kulturalnych. Pracowała w warszawskich galeriach sztuki. Związana z Azjatyckim Festiwalem Filmowym Pięć Smaków oraz z Austriackim Forum Kultury. Na działkach od niedawna, ale całym sercem!

Tim Mitchell

artysta, stolarz, projektant. Twórca i członek londyńskiego kolektywu Plattformer. W swoich praktykach wykorzystuje miasto jako miejsce wspólnej pracy i zabawy, które to stają się katalizatorem innowacyjnych sposobów radzenia sobie z codzienną rutyną oraz kwestionują nasze zwyczaje.

Koło Gospodyń Miejskich „Pratulińska”

grupa działkowiczek, kobiet i dziewczyn, które połączył ogród działkowy „Pratulińska". Organizują spotkania w Domu Działkowca i w przestrzeni ogrodu. Ich pierwszym wspólnym działaniem był Działkowy Bank Nasion, gdzie przechowują nasiona zebrane z działek.

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

17:00 Warsztaty Równe MuzeumWarsztaty interwencji krytycznej Online
,
18:00 Wykład Wszyscy jesteśmy astronautami na statku kosmicznym zwanym ZiemiaWykład Adriana Krężlika Online
,
18:00 Spotkanie ZA*ZIN (*zagraniczne artystki i artyści mieszkający w Polsce)premiera publikacji Online
,
13:00 Spotkanie Dzień na działcez Agnieszką Dragon ROD "Pratulińska"
Pratulińska 5, Warszawa
17:00 Warsztaty Mowa nienawiściczyli kiedy zalewa nas krew Online
18:00 Debata Jak mówić, by nie razić?Debata o języku niewykluczającym Online
18:00 Spotkanie Czy zamieszkamy razem? Cohousing senioralny w Polsce Online