Osoby w spektrum autyzmu

Na wystawach w Muzeum nad Wisłą są prace z dźwiękiem i może być głośno. W każdy wtorek od 15:00 do 17:00 obowiązują „ciche godziny”, nie są organizowane żadne wydarzenia, a intensywne dźwięki i światło są wyłączone.

Ze strony internetowej można pobrać przewodnik, który pozwoli przygotować się do wizyty w Muzeum (Przewodnik po Muzeum nad Wisłą ) oraz plan budynku Muzeum (Plan Muzeum nad Wisłą).

Na wystawach w Muzeum nad Wisłą organizowane są spotkania dla dorosłych i rodzin. Dbamy o zapewnienie warunków, w których osoby w spektrum autyzmu będą czuć się komfortowo. Spotkania połączone są ze zwiedzaniem wystawy. Istnieje również możliwość zorganizowania dodatkowych oprowadzań i warsztatów dla grup zorganizowanych.

Po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby (z minimum z pięciodniowym wyprzedzeniem) istnieje możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb dziecka wszystkich działań organizowanych w Muzeum. Zgłoszenia można wysyłać na adres mailowy: muzeumdostepne@artmuseum.pl lub kontaktując się z koordynatorką dostępności Anną Zdzieborską pod numerem 577-006-290.

Na stronie projektu Czytanie Obrazów dostępne są opisy wybranych prac z kolekcji Muzeum w tekście łatwym do czytania.