POINTS OF CONVERGENCE: ALTERNATIVE VIEWS ON PERFORMANCE

Performans podkopuje utarte podziały w sztuce i wychodzi poza jej granice – w świat mediów, w polityczną rzeczywistość i życie społeczne.

Dziejąc się zawsze „tu i teraz” , na warsztat bierze przyszłość i przeszłość. Bywa ryzykowny, kwestionuje własny język i ograniczenia. Otwarty na to, co nieznane, nie tylko oddaje dynamikę dzisiejszej sztuki, ale i puls szeroko pojętej współczesności.

W książce Points of Convergence: Alternative Views on Performance zagadnienia te zgłębiają teoretycy i praktycy performansu – akademicy, kuratorzy, poeta. Dyskutują genealogie performansu, kwestie dokumentacji, czasowości czy cielesności. Points of Convergence to także „zbliżenia” na mało znane, a fascynujące historie performansu w Japonii, Brazylii, Portugalii, dawnej Wschodniej Europie, w Polsce i w Rosji.

Książka zbiera materiały przygotowane w ramach programu badawczego poświęconego performansowi, realizowanego w Muzeum w 2014 i 2015 roku.

Bilety

..4CZW4  Kup bilet